Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Ciki ha nem kapok semmit...

Ciki ha nem kapok semmit érettségi ajándékként?

Figyelt kérdés
Az osztálytársaim sokan mondják, hogy kocsit kapnak, vagy pénzt. Én nem tudtam hogy egyáltalán ilyenkor kéne várni valamit de egy ideig elgondolkoztam én mit kaphatok, ha már jogsim úgy se lehet. Megkérdeztem itthon és erre hozzám vágták, hogy semmit mert érettségire nem jár ajándék, max egy csokor virág. Most ha ezt a suliban tárgyaljuk és kérdeznek mit mondjak?

2018. febr. 28. 15:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Én se kaptam semmit, miért is kellene?

Ha kérdezik akkor mondd azt, amit otthon mondtak, nem kell szégyellni.

2018. febr. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
68%

Minden sikeres érettségiző kap ajándékot: a sikeres vizsgájáról igazolást, amellyel tovább tud lépni az élet rögös talaján... :-)


A csokor virág is szép gesztus lenne, bár a tálalásának leírása kissé elvette a kedvemet...


Viszont az is igaz, hogy csak az utóbbi időben lett ilyen nagy divat mindent ajándékkal megünnepelni ( kiesik a tejfog, kapott egy 5-öst, kitakarította a szobáját)...


Szerintem nem gond egyáltalán, mond meg nyugodtam a többieknek. A beszólogatókkal meg nem szokás törődni. Igaz?

2018. febr. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%
Én több, mint 25 éve érettségizte, már akkor is szokás volt az érettségi ajándék csaladtagoktól, rokonoktól, de inkább csak virág és valami apróság. Nem kocsi(!), meg "toronyóra lánccal".
2018. febr. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
A suliban meg mondd az igazat: nálatok ez nem szokás. Jobb, mint lehazudni a csillagokat az égről.
2018. febr. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
77%
Én is több mint 20 éve érettségiztem (42 vagyok), de nagy ajándékozás nem történt, mi is virágot (nem autót, házat) kaptunk. Akkor még nem volt ilyen nagy ajándékozási divat-láz, mint most.
2018. febr. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Én sem gondoltam nagy dologra, talán 5000 ft-ra, hogy elmehessek végre abba a csokibárba... Ékszert úgy se szeretem, kocsi meg minek,ha nem tehetem le a jogsit? De valami kicsi dolog jó érzés lett volna... Irigylem a többieket, mert ők elfingják magukat és meg is kapják.
2018. febr. 28. 16:46
 7/25 anonim ***** válasza:
Mondtad otthon? Ez nem egy nagy kérés, inkább egy jó kikapcsolódás... szerintem ez teljesíthető kérés (jó eredmény esetén) :-)
2018. febr. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
77%
"""" a virágcsokor is majdnem annyiba kerül, inkább a csokibár""""" példamondat otthonra...
2018. febr. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
82%
Miért lenne ciki? Inkább az a ciki, ha valaki elvár valamit. Sőt, akár te is adhatnál ajándékot a szüleidnek, hogy eljuttattak idáig.
2018. febr. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Bocs, már megint itt vagyok :-)


Az előbbi válaszolónak is van igazsága :-)


Annak idején, amikor még nem érettségiztem, hanem még szakmunkásba jártam (víz és készülék szerelői szakra), a szakmunkás "béremet", amely 400-500 Ft. körüli összeg volt, mindig elraktam. Abból vettem húsvétra a szüleimnek ajándékot :-) . De rég is volt! szívesen lennék újra fiatal...


Az is jó ötlet, ha te is megköszönöd a segítségüket, jól fog nekik esni, és könnyebben belemehetnek a te kérésedbe is. Bár ez így leírva kihasználásnak is tűnhet :-(

2018. febr. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!