Kezdőoldal » Ünnepek » Anyák napja » Miért kellett mindig szerepeln...

Miért kellett mindig szerepelnem az anyák napi műsorban?

Figyelt kérdés

A kérdésem most merült fel bennem így anyák napján. Engem már nagyon régen édesapám nevel. Anyám ott hagyott engem még kisebb koromban, semmi kötődés nincs felé.

Annyira rossz emlékként maradt meg nekem az, mikor alsóban készülődtünk erre a napra és maga a műsor is. Egyszerűen cikinek éreztem nagyon. Emlékszem mindig azt vártam, hogy : “hátha idén elfeledkezett róla az osztályfőnök”

Apukám és nagymamám jött el az osztályfőnök mindig hozzájuk keresett verseket, de akkor is..

Nem szomorúnak éreztem magam, nem hatott meg az egész. Csak utáltam azt a helyzetet. Ez olyan, mintha elmenne valaki egy motoros versenyre egy biciklivel.. ehhez tudnám hasonlítani.

8-9-10 évesen még nem volt akkora szám, hogy én ennek bármi hangot adjak. A legutolsó ilyen műsor után, mintha egy óriási kő esett volna le a szívemről, még most is meg van bennem az az érzés. Tudtam, hogy felsőben már nem lesz. Minden évben számoltam vissza (ugye 4.osztályig), hogy na már csak 3 ilyen ünnepseg, na már csak 2...


Csak nem értem, hogy ezt miért nem lehetett látni, hogy mennyire kényelmetlenül érzem magam? Vagy rákérdezni, hogy “hé akarsz te amúgy szerepelni?”


2020. máj. 3. 11:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt megbeszéltétek volna hárman az apukáddal és a tanítóval, biztosan felmentést kaptál volna a szereplés alól. Ez egy diszkiriminatív, értelmetlen ünnep, be kellene tiltani.
2020. máj. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Nekem meghalt anyukám 6 évesen, és mindig szerepelnem kellett suliban, fel sem merült a tanárnőben hogy esetleg ez nincs rám jó hatással lelkileg...

Nagymamám azért aranyos volt, eljött, hogy amikor mások adják az ajándékot, én ne csak álljak, hanem én is oda tudjak menni valakihez.

Sajnos nagyon sok gyerekekkel foglalkozó ember pályát tévesztett...:(

2020. máj. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Minket is apukánk nevelt; mi őt köszöntöttük anyák napján. (Akkor még nem volt külön apák napja.)
2020. máj. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!