Kezdőoldal » Ünnepek » Anyák napja » Tényleg egyesek az anyósukat...

Tényleg egyesek az anyósukat is fel szokták köszönteni anyák napján?

Figyelt kérdés
máj. 3. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Igen.
máj. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyan férfit, aki úgy gondolja, hogy magát az anyaságot ünnepeljük május első vasárnapján. Ez természetesen nem azt jelenti nála, hogy minden anyát felköszönt, aki szembe jön vele az utcán gyerekkel, felköszönti, de a rokonságban felköszönti az anyákat, anyóst, sógornőt stb.

Én másképp értelmezem ezt az ünnepet, én csak az édesanyámat, legfeljebb a nagymamáimat köszöntöttem fel, amíg éltek.

máj. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Ilyenkor mindenki a saját anyukájához megy nálunk köszönteni (gyerekünk nincs), de legalább telefonon felköszöntjük egymás anyukáit is, vagyis az anyósunkat. Amíg éltek, nagymamáimat, és dédmamámat köszöntöttem ilyenkor. Másokat nem szoktam, beleértve a többi női rokont is, akinek gyereke van.
máj. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

Gyerek köszönti az anyát, nagymamát.

Nem a szülő az anyóst.

máj. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Fel szoktam. Sógornőmet is (két lánya van). Sőt, ők is köszöntenek engem jelképesen, mint a kislány keresztanyját.

Ők is úgy ünnepelnek, mint amit a #2 válaszoló írt, hogy az anyaság ünnepe, nem a saját édesanyjuké.


Én inkább az a típus vagyok, hogy csak a sajátomat, de ha nekik ezzel örömet okozok, akkor miért ne? Nem kerül semmibe az, hogy felhívjam/írjak nekik.

máj. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Lilluci27 válasza:
0%
igen
máj. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Igen. A lányaként bánik velem, ennyi
máj. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
51%
Nem. Máskor sem...
máj. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!