Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » A ballagási dalok többsége...

A ballagási dalok többsége miért a "sirató" kategória?

Figyelt kérdés
Miért nem lehet egy kis életet vinni a ballagásba? Olyan a ballagás szinte, mint egy temetés... Vagy kinek milyen tapasztalatai vannak a ballagásokról. Van ahol nem "elmúlásként" ünneplik meg?

2020. máj. 2. 10:02
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

Búcsúról szól, a többségnek hiányozni fog az osztály, a barátok. Lehet most jönni persze, hogy kapcsolattartás stb, de akkor is más volt mindennap bejárni ugyanoda, ugyanazokhoz. Igen, tudom, hogy vannak, akik utáltak mindent az iskolában (én is inkább ide tartoztam), de szerencsére ez nem a többség. Az ceremónia meg a többséghez igazodik.

Egyébként meg érettségi után a legtöbb iskolában van bankett, ahol lehet ünnepelni. Ami egyébként sem lenne célszerű az érettségi előtt, hiszen a lényeg még hátravan.

2020. máj. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A ballagás az inkább búcsúzkodás az osztálytársaktól, iskolától, tanároktól, stb. Van akivel nem találkozol soha többet.
2020. máj. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

azért mert a ballagás eredetileg tényleg a búcsúról szólt. A Selmecbányai egyetem diákjai így köszöntek el egymástól, és ők ezt komolyan is gondolták. ez egyfajta lázadás is volt.

atöbbi középiskola meg áltsuli ezt copyzta le. legalábbis próbálja. de fingjuk sincs ,hogy kellene normálisan.

húzd cigányt énekeltetnek,meg gaudeamus igiturt? ez biztos sokat mond 14-18 éveseknek..

2020. máj. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!