Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Miért kell ballagáson a...

Miért kell ballagáson a lányoknak szoknyában lenniük? És ha valaki lány létére nem szoknyában megy, azt hazaküldik, vagy megszidják, vagy megbüntetik, vagy mi?

Figyelt kérdés

2021. máj. 25. 21:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell abban lenniük.
2021. máj. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%
egy ballagason, amikor lezarod a tanulmanyaidat az adott iskolaban, mar nem tudnak mivel megbuntetni. max az ofod puffogni fog, de nem tehet semmit ellene
2021. máj. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk szaktanári járt azért, ha valaki nem szoknyába ment lányként. Persze ha már volt szaktanárid, akkor osztályfőnöki, ha az is akkor igazgatói.

Ha utolsó napon volt valami vagy mikor már lezárt a rendszer, akkor megtartottad jövőre. Ha viszont végzős vagy akkor nem igazán lehet mit csinálni. Max a tanár őrjöng picit.

2021. máj. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
65%

Megszidnak? Röhögd ki. Már nincs hatalmuk fölötted.


Hazaküldenek? Akkor nem mész. Mit csinálnak, kihívják a rendőrséget?


Megbüntetik? Haha, persze, sarokba állítanak, mi?


Ballagás idejére már illik felnőni annyira, hogy ne csicskulj be minden verébnek. Zsuzsi néni lehet, hogy félelmetes volt ötödiktől kezdve, de most már csak egy hisztérikus öregasszony, illetve háttérzaj.

2021. máj. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
18%
Azért, mert ez egy ünnepélyes alkalom. Női viselet a szoknya vagy ruha. Nadrágban a férfiak járnak. Konzervatív felfogás? Igen az, de nem kell kidobni mindent azért, mert régi.
2021. máj. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%

#5

Régen a szoknya is férfi viselet volt, akárcsak a magassarkú, sőt a rózsaszín szín is inkább a férfias színek közé tartozott.

Meg oké, hogy az az ünnepélyes viselet része ugymond manapság a nőknél, de ha pl nem tud azt felvenni, de egyéb szolíd alkalmi ruhája van akkor miért ne vehetné fel azt?? Ugye esetleg lehet az, hogy kihízta, elszakadt, kinőtte stb. Nem mindenki próbálgatja szerintem az alkalmi ruháit naponta. Én se tudnám megmondani, hogy van-e jelenleg olyan öltönyöm ami jó rám. Szóval értem én, hogy azt kell felvenni, de ha valaki nem azt veszi fel, akkor mi van?? Miért kell egyből megkövezni?? Velem is volt már olyan, hogy annyi lett mondva, hogy fekete nadrág+fehér ing. Oké. De másnapra már kell. Fehér ingem éppen volt is a koliban, de fekete nadrágból csak ilyen farmer szerű, de az korom fekete. Felvettem azt, mert nincs más. Szerencsémre megértette a tanárom, hogy kolis vagyok és nem tudok parancsszóra mindent előkeríteni másnapra. Lányoknál is ugyan úgy miért ne lehetne ilyen szituáció bárminél mikor hirtelen nincs jobb alternatíva?

2021. máj. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
39%

Ha megfelelem az első kérdést, arra miért kapok durva lepontozást?

Az, hogy hol milyen büntetést osztanak ki, vagy nem, sokkal magasabbra értékelt. Nem értem. A szoknya/ruha női viselet. Ez az oka. Hogy ki mit tehet ellene, az egy másik kérdés.

2021. máj. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Andizsuzsi ***** válasza:
66%
Benne van a házirendben az ünneplő ruha? Mert ha igen, akkor azt elfogadtad a beiratkozással.
2021. máj. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk nem vették komolyan a szoknyát, anno ezekkel oldottam meg:

-vittem váltó ruhát,

-felvettem alá egy rövid gatyát,

-hosszabb szoknyát vettem fel,

-fekete gatyába mentem.

Természetesen külön alkalmaztam ezeket. Nekem nem szóltak soha.

2021. máj. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%
Nem csak szoknya lehet ünneplő. Nekem általánosban fekete nadrágkosztümöm volt, senki nem szólt rám egy rossz szót (és nálunk szigorúan is vették az ünneplőt).
2021. máj. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!