Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Mennyi pénzt illik adni?

Mennyi pénzt illik adni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én a nagynéni vagyok, unokahúgom ballag középiskolából. Étteremben lesz tartva, ezt a lány szülei (bátyám és a neje) állják.

Nyilván elsősorban pénztárcafüggő, mi anyagilag úgy kb. közepesen vagyunk eleresztve. Jó a viszonyunk, relatíve sokat is találkozom vele. De fogalmam sincs, mennyit illik adni, még nem voltam ballagáson, csak anno a sajátomon. :) Nem akarok túl sokat sem, túl keveset sem.


Köszi ha segítetek.



ápr. 11. 15:13
1 2
 1/17 anonim válasza:
93%

En 20 ezer ft-ot adnek, melle egy szep udvozlolap tele irnam jokivansagokkal. Ennyi boven eleg. 20 ezer ft-bol tud vasarolni maganak amit teszik majd neki.

De ha neked sok, akkor bocsabat, adjal 10ezer ft-ot plusz udvozlolap.

ápr. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Tavaly ballagott a nővérem lánya.

Én 40et adtam neki, és mellé egy csokor virág.

Nyilván pénztárca függő, ahogy írtad is.

Én 40 éves vagyok, nincs gyerekem (illetve ő a keresztlányom), elég szép fizetésem is van, így ez nekem nem okozott gondot.

De szerintem 15-20at adj, vagy 10et. Amelyiket a legjobbnak látod

ápr. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
32%

Mivel nem jártam ki a középiskolát nekem arra nem adtak.

Általánosból mikor ballagtam változó volt kitől mennyit kaptam, valakitől 20-at valakitől 50-et. Mondjuk akkoriban jóval többet ért a pénz, ennek már kb 7 éve. Szerintem saját belátásod szerint adj, ami még neked nem sok annyit. Én azon se sértődtem volna meg ha nem kaptam volna semmit, de szerencsére a rokonság jól állt anyagilag. 21/F

ápr. 12. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Nekem is a 15-20 volt az első gondolatom, csak nem tudtam, hogy oké-e. De akkor maradok ennél :)
ápr. 12. 08:52
 5/17 anonim ***** válasza:
63%

Hát nem tudom, én ballagásra mindig virágokat kaptam nem pedig pénzt, meg volt egy közös ebéd.

Bár tudom, hogy manapság már autót még lakást kérnek ajándékba a csemeték.

ápr. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nem kért tőlem semmit, nem is kérne. Ő annyit szeretne, hogy legyen ott a kajáláson az egész családja, mindenki akit szeret.

De nem akarok neki egy hetedik csokor virágot venni, főleg, hogy magára a ballagásra mi nem is megyünk, csak utána az ebédre - 2 viszonylag kicsi gyerekünk van, nem lenne a legjobb program velük végigállni. Ahhoz meg már nagy, hogy meglepjem valamivel, rábízom, hogy eldöntse, mire van éppen szüksége. Marad a pénz, és őszintén, 18 évesen én is annak örültem a legjobban, nem látok ebben semmi rosszat.

ápr. 12. 12:21
 7/17 anonim ***** válasza:
10%
Miért kéne adni? Ha csóróság van örülök, hogy magamra jut egyáltalán. Jó hogy nem dobod ki az ablakon a pénzedet.
ápr. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#7 "Miért kéne adni?"


Mert szeretnék...? Nem az volt a kérdés, hogy adjak-e...és ha "csóróság lenne", akkor nem is tettem volna fel...

Vagy nekem tiszteletben kéne tartanom, hogy nálad néha az van, és emiatt ne adjak? Az ebédemet is egyem meg mindet, mert Afrikában éheznek? Ami azt illeti, akár az ablakon is kidobhatnám a saját pénzemet, ha ahhoz lenne kedvem, neked pontosan nulla közöd lenne hozzá.

Csodálkoztam is, hogy kaptam 3 kedves, normális választ. Törvényszerű volt, hogy előbb-utóbb jön valaki, aki jobban tette volna, ha csak simán továbbgörget.

ápr. 12. 15:05
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a 15-20 ezer forint szép összeg, ha ez neked belefér.

Én épp úgy vagyok, mint a második válaszoló: nekem az unokaöcsém ballag most májusban, húgom egyetlen gyereke, nekem nincs családom. Én 40 ezer forintot adok, mert ennyit tettem félre erre a célra.

ápr. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%
9 éve ballagott a lányom. Húgom akkor 30-at adott neki. Anyám is 30-at.
ápr. 13. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!