Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Mennyi pénzt szokás adni...

Mennyi pénzt szokás adni középiskolai ballagásra 2021-ben? Mekkora összegre vegyek ajándékot?

Figyelt kérdés
Unokatestvérről van szó, én már dolgozom egy ideje és ketten mennénk a párommal az ebédre.

2021. jún. 4. 09:08
 1/8 anonim ***** válasza:
11%

2001-ben érettségiztem, tehát 20 esztendeje. Most, idén lesz - ha a korona miatt meg engedik rendezni - szerintem ősszel (nyáron mindenki nyaral, nyüzsög, jön-megy immáron a saját családjával) a 20 éves találkozónk.


Nem tudom, ma mi a divat. Mi egy átlagos család voltunk, mondjuk anyuék akkoriban kisvezetők voltak.(tehát nem totálisan beosztottak, aki alá nem tartozik senki, hanem eggyel magasabb szint).


Mindenkitől pénzt kértem, de senkinek nem szabtam meg, hogy mennyi legyen az annyi. Ekkoriban van a szülinapom is - 2 napja volt, június 2-án - és utólag, mikor lement az érettségi is meg a felvételi is(az én időmben kezdték el variálni az egészet, de még nem volt ilyen komplex, mint most, épp csak ekkoriban vezették be azt, hogy az érettségi dolgozatokat fel kellett küldeni az OKÉV-be, asszem talán Győrbe).


Szóval mindenkitől pénzt kértem és kaptam, és a végén, mikor minden vizsgám lement és felvettek, akkor ebből a pénzből (talán minimálisan szüleim által kipótolva) kaptam meg életem első tévéjét és videómagnóját (azóta előbbi tönkrement és túlhaladta az idő is, utóbbit pedig szimplán csak túlhaladta az idő)


Azóta egy hatalmas plazmatévém van, amit közben szintén túlhaladt az idő, de szerintem még jópár évig nyüvöm, mire majd vagy az enyészeté lesz, vagy továbbpasszolom valakinek.

2021. jún. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
43%

Oszinten? En jobban orulnek egy kiscicanak mint penznek xdd de nem is akarok csaladi ballagasi ebedet stb :/ nem ertem miert verik nagy dobra ezt😅

Mamamtol kaptam 100k t ami elkepeszto... de ez egyben a kituno bizonyitvany es erettsegi, valamint a szulinapom

2021. jún. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
11%
Raffaellot azt csa
2021. jún. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy 10-15000-t, de nagyban függ az anyagi helyzettől és a rokoni kapcsolattól is.
2021. jún. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Négyessel egyetértek, szerintem egy 10-15 ezer elég, de ez tényleg attól függ, hogy milyen a rokoni kapcsolat, meg az anyagi helyzet. De szerintem 10-15 elég, ha esetleg nagyon szoros kapcsolat van köztetek, akkor nyugodtan adj többet, de szerintem 10-15 elég, legalábbis én amikor ballagtam, meg voltam elégedve a 10 ezerrel is (nemrég ballagtam én is, szóval nem 10 éve :D).
2021. jún. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Unokatestvértől szerintem is bőven elég a 10-15 ezer, de amúgy sincs ennek meghatározott összege, annyit adsz amennyit jónak látsz. Én gimis ballagásomra (2 éve) 30 ezret kaptam az unokatesómék családjától (anyám testvére, felesége, és a 2 gyerekük) de ha ti külön adtok akkor tényleg nem kell sokat adni. Viszont szerintem egy 10 ezret azért illik mivel meghívtak ebédre és gondolom nem volt olcsó a kaja meg a piák amiket ilyenkor mind meg kell venni, szóval összességében nálunk is majdnem mínuszos volt a helyzet.
2021. jún. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
2019-ben ballagtam, én is olyan 10-15-öt mondanék kb. Persze ez anyagi helyzettől is nagyban függ.
2021. jún. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szuperek vagytok! :D
2021. jún. 5. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!