Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » A ballagást miért várja...

A ballagást miért várja mindenki hosszú ideig, amíg a bizonyos iskolában tanul, de amikor eljön, hogyhogy mindenki késleltetné még egy kicsit?

Figyelt kérdés

Én is emlékszem, hogy már elsőben is gondoltam rá, hogy milyen lesz, amikor elballagok, és már soha nem kell visszamennem, de akkor még nagyon távolinak, majdhogynem a végtelenségben lévőnek tűnt. Aztán sokszor volt olyan pillanatom az egész életemben, amikor egyszerűen elegem volt mindenkiből, és ott akartam hagyni az egész oktatást. Ez a régi barátaimmal sem volt másként. De aztán, amikor eljött az utolsó közös buli, a tanárbúcsúztató, a ballagás, az utolsó bizonyítványosztás, az utolsó olyan beszélgetés, mint az előző XY évben stb., illetve belegondoltunk abba, hogy milyen is lehet majd a jövő, és végül mindenkit elég furcsa érzés fogott el, és mindenki maradt volna még egy kicsit (ha nem is sokat) ha lehetett volna.


Miért várja mindenki évekig a ballagást, egészen addig, amíg el nem érkezik?



2022. jún. 11. 23:05
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Miért, várja valaki? Ez gyakorlatilag egy iskolai ünnepség, ami alapvetően nem szokott az emberek kedvenc elfoglaltsága lenni, ráadásul akkor tartják, amikor épp idegeskedsz az érettségi miatt.
2022. jún. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ez sok embernek ez egyfajta lépés . “ ez is meg van “. Valakinek cél, szóval nem tudhatod, kinek mekkora jelentőségű ez. Lehet valaki ezt várja .
2022. jún. 12. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Mert a ballagáskor eszmél rá, hogy most már vár rá a nagybetűs élet. Az iskola egy biztos közeg (már akinek), ahol relative védve van a diák, aztán egyszer csak hopp, ott találja magát, hogy indulni kéne, csak nem tudja merre.
2022. jún. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 NTBS ***** válasza:
Mert lezárul egy szakasz.
2022. jún. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!