Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Miért kritizál valaki úgy...

Miért kritizál valaki úgy olyanokat, akik tartanak egy bizonyos ünnepet, hogy közben ő is élvezi a "plusz 1 nap pihi"-t?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/unnepek__punkosd__10382579-mi..

https://www.gyakorikerdesek.hu/unnepek__punkosd__10516212-sz..

Főleg a keresztény (eredetű) ünnepekre jellemző ez nálunk (például pünkösd, nagypéntek, nagyszombat, az elvetemültebbek a húsvéttal is), de előfordul más jellegű ünnepekkel is (például máj. 1.). Szerintem ők lennének a legjobban felháborodva, ha bejelentenék, hogy "No, akkor emberek! Munkára, iskolába mindenki!". Nem tudom miért kell azokat kritizálni, akik például vallásosak és ünneplik (ami az ország nagyobb részét azért érinti), ha már a plusz egy-két nap pihizés kell nekik... Ott van a kedvenc Pottyondy Edinánk, hivatásos becsületsértőnk, vallásgyalázónk és hagyománygyalázónk is, aki volt kedves a világon százalékarányban a legnagyobb vallás, legnagyobb ünnepeit (felekezettől függetlenül) porig gyalázni. Ezek az emberek ilyen büszke valláskritikusok lennének egy klerikálisabb, teokratikusabb országban is, például radikálisabb, szunnita muszlimok előtt is?? Csak szerintem nevetségesek és gyerekesek az ilyen emberek??



2021. ápr. 19. 23:33
1 2 3 4 5 6
 1/58 A kérdező kommentje:
A kérdéseknél egyes válaszokra céloztam.
2021. ápr. 19. 23:33
 2/58 anonim válasza:
100%
Gyakorin szeretnek az emberek panaszkodni :l nem mondom, hogy kivétel lennék, de ezwket nem kell komolyan venni
2021. ápr. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 molnarmarcell21 ***** válasza:
60%

Nem tudom, mik voltak az érvek, de teljesen egyetértek azzal, hogy van egy rakás felesleges ünnepünk. A Fidesz erőltet több keresztény ünnepet, amit senki sem ünnepel, miközben lennének más ünnepek, amelyekhez tartozik egy csomó szokás. Kezdjük ott, hogy az ország fele eleve nem is keresztény.


Itt van pl. Mindszentek, holott mindenki Halottak napján ment korábban a temetőbe.

Ott a Pünkösd és Nagypéntek, amit senki sem ünnepel, szokásaink húsvéthétfőhöz kapcsolódnak.

Május 1 már idejétmúlt.

Ellenben december 24-ét többször visszautasították, holott itthon az a legfőbb ünnepnap.

...stb.


Ez nem vallásgyalázás, nem a vallásosok ellen szól, egyszerűen csak értelmetlen (illetve nyilván nem az, a Fidesz ezzel próbálja tolni a kereszténységet), hiszen olyan napokat nyilvánítanak ünneppé, amelyek a gyakorlatban nem azok.

2021. ápr. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 A kérdező kommentje:
Köszi! Te is egy jó példa vagy rájuk! ;-) Keresztény, vallásos család vagyunk tartjuk az egész nagyböjtöt, de a nagypéntek egy gyásznap, ami alatt rendkívül szigorú böjt van. Mi is tartjuk, meg az összes ismerősünk tartja. A húsvét a legnagyobb ünnep és nem a szenteste, ami hivatalosan sötétedésig, éjfélig még advent. A május egy a munka ünnepe, nemzetközileg a munkásokat, a dolgozókat ünnepeljük. Mindenszentek és halottak napja egymás után van. Egyébként a húsvéthétfő is ünnep és ki lehet venni szabadságot szentestére is.
2021. ápr. 20. 09:17
 5/58 A kérdező kommentje:
Egyébként a magyarság, jóval több mint a fele keresztény, szóval ebben is tévedtél. A pünkösd pedig a kereszténység harmadik legnagyobb és legfontosabb ünnepe. Mivel a kereszténység a legnagyobb és a legtöbb embert magába tömörítő vallás, ezért sok millióan, sőt több mint 2,5 milliárdan vannak ugyanezen a véleményen. Az egyik legnagyobb ünnep pedig a húsvét.
2021. ápr. 20. 10:00
 6/58 A kérdező kommentje:
Ja és érvek nem voltak, ahogy neked sem voltak.
2021. ápr. 20. 10:01
 7/58 molnarmarcell21 ***** válasza:
41%

"Keresztény, vallásos család vagyunk"


1) Kit érdekeltek? Tízmillióan vagyunk az országban. Csak a te két szép szemedért legyen ünnepnap valami?


"A húsvét a legnagyobb ünnep és nem a szenteste"


2) A karácsonyi ünnepkörhöz több szokás tartozik, többet vásárolunk, több a családi összejövetel. Keresztény szempontból a húsvét lehet jelentősebb, de ld. 1-es pontot.


"A május egy a munka ünnepe, nemzetközileg a munkásokat, a dolgozókat ünnepeljük. Mindenszentek és halottak napja egymás után van. Egyébként a húsvéthétfő is ünnep és ki lehet venni szabadságot szentestére is."


3) Én is ezt írtam. Utálom, amikor még külön magyarázni is kell a válaszomat félanalfabétáknak.


"Egyébként a magyarság, jóval több mint a fele keresztény"


4) Ezt vagy rosszul tudod vagy simán hazudsz, amiről gondolom mondanom sem kell, hogy súlyosan szembemegy a keresztény tanításokkal. Ha csak rosszul tudod, akkor meg mire fel nagy az arcod? Nem az lenne az első, hogy utánanézel valaminek, mielőtt cáfolod? A KSH 2011-es, legutóbbi népszámlálása alapján a lakosság 54%-a keresztény. Ha esetleg az elmúlt tíz évben ez jelentősen változott volna, amit kétlek, akkor megkövetlek, de kétlem, hogy olyan hivatalos információ lenne a birtokodban, amivel ezt igazolni tudod.


"A pünkösd pedig a kereszténység harmadik legnagyobb és legfontosabb ünnepe."


5) Megint keresztény szempontból nézed a kérdést, én pedig elismétlem sokadszorra, hátha megérted: egyrészt a fél ország nem keresztény, másrészt jelen társadalmunkban semmilyen szokás nem kapcsolódik a pünkösdi ünnepkörhöz, ezért teljesen felesleges szabadnapot adni rá.


"Ja és érvek nem voltak, ahogy neked sem voltak."


6) Nem tudom, abban mi nem érv, ha megindoklom a következtetésemet. Konkrétan ez az "érv" definíciója. Kifejtem, hogy megértsd:

Kijelentés: Van egy rakás felesleges ünnepünk, amikhez nem tartoznak elterjedt, élő hagyományok

Következtetés: Ezek az ünnepnapok feleslegesek, ezért kritizálom a létüket.

Kijelentés + következtetés = Érv


Te jössz.

2021. ápr. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
30%

A pihenés nem egyenlő azzal, hogy közben elhiszel egy csomó elmebeteg mesét a nemlétező Istenkéről.

Ti vagytok a nevetségesek az idióta angyalkás-krampuszos, zombijézuskás beteg mesekönyvetekkel, amiről azt hallucináljátok h az a valóság. Fel kéne nőni végre.

2021. ápr. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 A kérdező kommentje:

"1) Kit érdekeltek? Tízmillióan vagyunk az országban. Csak a te két szép szemedért legyen ünnepnap valami?"


Azért mert te ilyen vagy vagy mert a te családod ilyen, r*hadtul nem azt jelenti, hogy minden másik család is ilyen. Ha TE kutyasz@rt eszel minden második pénteken, akkor minden másik ember is ezt csinálja?? Az emberek többsége számára igenis fontosak ezek az ünnepek, mivel nem csak vallási, hanem kulturális töltetük is van.


"2) A karácsonyi ünnepkörhöz több szokás tartozik, többet vásárolunk, több a családi összejövetel. Keresztény szempontból a húsvét lehet jelentősebb, de ld. 1-es pontot."


Nem vagy jártas a magyar hagyományokban... A húsvéthoz sokkal, de sokkal több szokás kapcsolódik és a legtöbb család húsvétkor is összejön.


"3) Én is ezt írtam. Utálom, amikor még külön magyarázni is kell a válaszomat félanalfabétáknak."


Ilyet sehol sem írtál. XD Azt írtad, hogy elavult, se többet, se kevesebbet.


"4) Ezt vagy rosszul tudod vagy simán hazudsz, amiről gondolom mondanom sem kell, hogy súlyosan szembemegy a keresztény tanításokkal. Ha csak rosszul tudod, akkor meg mire fel nagy az arcod? Nem az lenne az első, hogy utánanézel valaminek, mielőtt cáfolod? A KSH 2011-es, legutóbbi népszámlálása alapján a lakosság 54%-a keresztény. Ha esetleg az elmúlt tíz évben ez jelentősen változott volna, amit kétlek, akkor megkövetlek, de kétlem, hogy olyan hivatalos információ lenne a birtokodban, amivel ezt igazolni tudod."


Egy másik szerint meg 70 és mind a kettőnél az ország negyede nem nyilatkozott.

2021. ápr. 20. 11:04
 10/58 A kérdező kommentje:

Az pedig nem egyenértékű az ünnepelők számával, hogy a multik mit kapnak fel.


"5) Megint keresztény szempontból nézed a kérdést, én pedig elismétlem sokadszorra, hátha megérted: egyrészt a fél ország nem keresztény, másrészt jelen társadalmunkban semmilyen szokás nem kapcsolódik a pünkösdi ünnepkörhöz, ezért teljesen felesleges szabadnapot adni rá."


Senkit nem érdekel, hogy neked mi kötődik hozzá! Az emberek többségének sok hagyomány kötődik hozzá. Azt meg hogy mi felesleges, szerencsére nem a te hatásköröd.


"6) Nem tudom, abban mi nem érv, ha megindoklom a következtetésemet. Konkrétan ez az "érv" definíciója. Kifejtem, hogy megértsd:


Kijelentés: Van egy rakás felesleges ünnepünk, amikhez nem tartoznak elterjedt, élő hagyományok


Következtetés: Ezek az ünnepnapok feleslegesek, ezért kritizálom a létüket.


Kijelentés + következtetés = Érv"


Sajnos az érvnek nem ez a definíciója... Az érv jelentése egy bizonyos dolog mellett és ellen gondolatokat felmutatni, a te kijelentésed, indoklás vagy a megingatható szubjektív vagy relatív gondolatok egyáltalán nem érvek. Az ünnepeket meg akkor kritizáld, ha te is dolgozol azon a napon, mert így te is csak egy álszent, monitor mögül nagyszájú, hagyománykritikus és valláskritikus leszel. Azt meg neked egyáltalán nincs jogod megmondani, hogy ki mikor, mit ünnepelhet.

2021. ápr. 20. 11:32
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!