Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Miért mondják azt, hogy nyolc...

Miért mondják azt, hogy nyolc év tulajdonképpen semmit sem jelent?

Figyelt kérdés

A készülődő lányok kérdéseit olvasgattam; mivel ebben a tanévben én is ballagok.

Nem egyszer találkoztam olyan mondatokkal, hogy:

"Minek ekkora felhajtás, csak elvégezted az általánost"

"Nyolcadikban ennek semmi értelme sincs"

"Miért kell ennyire felfújni a ballagást"


Ez megdöbbentett.


Azok, akik ezeket írták, ennyi idősen nem akartak csinosak lenni a ballagásukon?

Nem akartak valami jó kis ajándékot?

Nem érezték jó, és fontos dolognak, hogy véget írt a "Nyolc év" melyben megtanultak olvasni, írni, számolni stb?


Ez nekik soha sem volt fontos?


13/L


2015. szept. 23. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
visszagondolva tényleg nem nagy szám... mármint ahhoz nem sok ész kell hogy elvégezd az általánost. de persze számít, ez egy nagy lépés az életben. :) én azt mondom hogy van is értelme meg nincs is.
2015. szept. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A nyolcadikos ballagásról lemaradtam,mert egy cigánycsapat előtte megvert és eltörték a kezem.Jó lett volna ott lenni,énekelni,búcsúzni,de nem adatott meg:( Viszont az óvodás ballagást nem értem,mármint azt a részét hogy bulit kell csapni otthon,meg ajándék,stb..mire?
2015. szept. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem baromira nem volt fontos, a család csinálta a felhajtást én meg alig vártam, hogy vége legyen.

Szakközepes szintén.

Komolytalan bohóckodás az egész, mű összeborulásokkal. Képmutatás meg kivagyiság az egész.

Diplomaosztóra csak barátnőmet hívtam.

2015. szept. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mi a fene ***** válasza:
A bölcsödés, óvodás ballagás kész röhej. Jó, adjanak egykis műsort, szülők nagyszülők elmennek esetleg, aranyosak, utána egykis sütizés, üditő.Van olyan intézmény, ahol családi nappal búcsúznak. De hogy a család sátoros 30-40 fős vendégséget csináljon, röhej. Az általános iskola befejezése más, akkor volt a ballagásnak jelentősége, amikor kevesen tanultak tovább, innen mentek dolgozni. De mamár nem igy van, úgyhogy nem is kellene belőle ügyet csinálni. Volt egy időszak a 60-as években, amikor nem volt általánosban ballagás, aztán visszahozták divatba. Szerintem búcsúzni szép, de nagy ügyet nem kellene belőle csinálni, hiszen az általánost elvégezni nem nagy cucc.
2015. szept. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Engem nagyon nem érdekelt és nem értettem miért csinálnak ekkora felhajtást a dologból. Persze, jó volt az általános nem azt mondom, jó visszagondolni rá, de akkor örültem, hogy megyek gimibe.

Nem hiszem, hogy valaminek a fontosságát az határozná meg, hogy mekkora feneket kerítenek neki. Akkor is elballagsz ha 15 ismerőst hívsz rá meg akkor is ha csak a szüleid vannak ott.

2015. szept. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem akartam csinos lenni,nem akartam felhajtást, sem ajándékot, meg virágokat. Úgy volt jó ahogy volt, egy utolsó együtt töltött délután, nasiért a boltba, és bevágni mindent az osztályterem padlóján ücsörögve. Miközben a megszokott baromságokról beszélünk, és énekeljük a kedvenceinket. Sohasem felejtem el a napot.
2015. okt. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!