Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Más is van így? Hogy nem kap...

Más is van így? Hogy nem kap "semmit" sem a ballagására?

Figyelt kérdés

A szüleim úgy tartják, hogy a ballagás nem ez, hanem ami a gimi után van. A legnagyobb tesóm mikor nyolcadikból ballagott, egy könyvet kapott, a másik háromnak meg ballagása sem volt, mert 6, illetve nyolcosztályosba jártak, járnak.


Szóval nálunk nem lesz semmi felhajtás, ünnepség, kapok egy csokor virágot meg egy könyvet és kész.

Tulajdonképpen megvan mindenem, csak nem tudom, hogy mondjam el az osztálytársaimnak, barátnőimnek? Van olyan, aki egy jobb laptopot fog kapni.

Mit gondoltok?

14/L



2016. jún. 5. 18:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, öten vagytok testvérek, nem is bírnák a szüleid, ha mindenféle alkalomra drága ajándék kellene. Szerintem nincs ebben semmi ciki, ha nem kapsz drága ajándékot, nem ezért tanulsz, hanem hogy megálld majd a helyed az életben.
2016. jún. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is virágot kaptam. Volt egy kis összejövetel otthon utána. Ettünk, tortáztunk. Én nem is gondoltam, hogy ezért kapnék ajándékot :)

Középiskolai után szüleimtől egy arany fülbevalót kaptam. Diplomaosztóra pedig egy arany láncot.

Gondolom, a szüleid nem is engedhetnék meg, hogy olyan nagyon nagy ajándékot vegyenek.

De szerintem a virág és a könyv nem semmi, hanem teljesen normális ajándék.

Miért kéne az osztálytársaidnak magyarázkodni? Ha ők annyira anyagiasat, akkor úgy sem fogják megérteni. Ha meg nem azok, akkor nem fognak ezért semmi rosszat gondolni.

2016. jún. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Jól keresnek a szüleink, szóval nem az az oka. Eddig is tudtam, hogy nem kapok nagy dolgot, meg nem is lenne igazságos,hiszem a testvéreimnek ballagása sem volt, csak a legnagyobbnak, mint ahogy írtam. Csak most mindenki azzal van elfoglalva az osztályban, hogy miket kapnak meg mit kérjenek. Igyekszem nem foglalkozni velük!

Egyébként jól tanulok, egy négyesem lesz, a többi ötös.

2016. jún. 5. 18:49
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor neked a jó bizi lesz az ajándék. :)

Ha meg van mindened, akkor miért kéne még plusz ajándék?

2016. jún. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

egyiknél se kaptam semmit...

szóval örülj, ha kapsz bármit is.

2016. jún. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én hatosztályosba járok. Nem volt semmi. De nekem nem is nagyon kell semmi :)
2016. jún. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%
Hát azért kijárni a 8 osztályt nem akkora érdem hogy meg kelljen ünnepelni szerintem, főleg nem laptoppal, iphone-al meg ilyenekkel. És külön szégyen hogy azzal vagytok elfoglalva mit kérjetek. Arról nem hallottatok még hogy magatoknak tanultok?
2016. jún. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Általános iskolai ballagás,ha jól értem,most már középiskolás vagyok,de akkor én sem kaptam semmit.
2016. jún. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A 8. ból ballagás nem nagy dolog mert szinte alap hogy valaki elvégezze és rögtön középiskolába járjon. Aki a 8. osztályt nem tudja elvégezni az már alapból nem alkalmas az életre. De egyébként igazuk van a szüleidnek, lehet nem bírnák finanszírozni a nagy banzájt mondván úgy is lesz 4 vagy 5 év múlva megint akkor elég csak arra.


Én késői gyerek vagyok a tesóim 10 évvel később ballagtak általánosból mint én és övéké sem volt nagy felhajtás általánosba, de a gimis az igen az volt. Ahogyan enyém sem, az osztálytársaim, barátaim mondták hogy jaj ezt kapnak, jaj ennyi pénzt kapnak, jaj ennyi rokonuk lesz és stb... Én szűk családi körben ünnepeltem meg azt, elballagtam, szüleimmel meg nagyszüleimmel elmentünk cukrászdába sütizni, kaptam virágot kabalával és ennyi. A középiskolás ballagásom viszont felkapottabb volt, ott nem is akartam semmi extrát, se ebédet, se drága holmit semmit. Amire szükségem volt akkor azt magamnak megteremtettem, meg akkor az érettségire való készülés is eléggé le terhelt, és persze a depresszióm is rátett mert a nagyapám ballagásom előtt 2 héttel halt meg, ballagásom előtt 4 nappal temettük és a barátnőm is a ballagásom előtt 2 héttel dobott el engem magától. Akkor persze a szüleim eléggé megleptek és rendesen megünnepeltük meg kaptam egy nagyon jó karórát és persze apám kifizette a jogsim árát.

2016. jún. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Az osztálytársaknak elmondod hogy nálunk az a szokás hogy a legutolsó ballagást tartják meg a családtagok, és annyi. Nálunk is így van. Nem gond ez, ha nem csinálsz belőle te magad gondot. A többiek úgyis csak magukról akarnak beszélni,tereld rájuk a beszélgetést ha téged zavar hogy nem kapsz semmit. Én amikor feljött a téma elmondtam hogy a mi családunkban más a szokás és jó ez így. Aki rendes megérti,a többit meg hagyd magárol beszélni :)
2016. jún. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!