Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Ti hogy oldanátok meg így a...

Ti hogy oldanátok meg így a virág-kérdést?

Figyelt kérdés

Rokon lánynak lesz ballagása, 200+ km-re élnek tőlünk.

Mivel azon a héten pont szabadságon vagyunk a férjemmel, ezért úgy fog kinézni a dolog, hogy utazunk 300+ km-t (más ági) rokonokhoz, ott leszünk pár napot, utána megyünk a ballagásra, ami kb. 100 km. Nem a ballagás napján, előző nap utazunk.

Na most, ilyen esetben ti hogy rendelnétek virágot, vagy hogyan oldanátok meg az ajándékot? Pénzt, tárgyi ajándékot nem akarunk, mert egyrészt nem olyan a viszony; másrészt nem állunk úgy anyagilag; harmadrészt ugyanebből a családból idősebb leányzó is csokrot kapott anno. Szóval virág.

Rendelni nem tudunk, mert itthonról ugye napokkal előbb elutazunk, és még ha a (más) rokonoknál rendelnénk is, azt is előző nap vennénk át, az már nem a legjobb...

Gondoltunk arra, hogy rokonságból rendeltetünk, akik ott laknak, hogy vegyenek már nekünk is, de akkor nem olyan lesz, nem annyiért, ezzel már anno is feljártunk.

Felmerült a bonboncsokor, de a kislánynak ételérzékenysége van, nem is tudom, miből lehetne azt... a klasszikus ferrero, raffaelo kiesik.

Egyéb házikészítésű csokron is gondolkodtam (pl. selyemrózsák), de tartok tőle, már kicsúszom az időből vagy az anyagiakból.


Egyéb ötlet, alternatíva?



2018. ápr. 24. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyilván nem a világ végén laknak. Keresel ah interneten egy helyi viragboltot, eloadod a kivansagodat, megrendeled a csokrot és utalsz nekik előleget amennyit kernek
2018. ápr. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A ballagás helyén is meg lehet rendelni a csokrot - akár interneten, akár - régi módon - telefonon, ilyenkor általában kérnet elöleget, amit át kel nekik utalni, vagy a lakóhelyeteken rendelitek meg odaszállítással, amikor természetesen a szállítási költségek is rájönnek az eredeti árra.
2018. ápr. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én bemennék aznap helyben egy virágboltba, mondanám, hogy 5 szál rózsa egy kis zölddel meg azzal a szalaggal, és megvárnám, amíg 10 perc alatt megkötik a csokrot. Még soha nem rendeltem ilyet előre, mindig, mindenhol van virágos, aki képes kötni egy csokrot az épp a boltban levő virágokból. Nem temetési koszorú ez, meg lehet ott helyben csinálni.
2018. ápr. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ballagás napján elég valószínütlen, hogy kapásból tudna a kérdezö ott normális csokrot köttetni.
2018. ápr. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4-es, miért? Én Pesten én Budaörsön, valamint Pécsett jártam az elmúlt években ballagáson, mindenütt találtam virágost. Máshol nem tudom, hogy megy.
2018. ápr. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csokor helyett egy nagyobb v. közepes plüss. Csokor pici plüssökből:-) (A bonboncsokor mintájára). Dobozos orchidea, szalagból kis fogantyúval, hogy a karjára tudja akasztani.
2018. ápr. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!