Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mi az a hálaadás és mit...

Mi az a hálaadás és mit ünnepelnek akkor?

Figyelt kérdés

2020. nov. 24. 00:26
 1/7 anonim válasza:
58%
Google.hu
2020. nov. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Betakarítás után adnak hálát Istennek a jó termésért Észak-Amerikában.
2020. nov. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
az őslakosok legyilkolását
2020. nov. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Meséljétek már el, mi nem stimmel a második, tartalmilag teljesen helytálló válaszommal!

És miért hasznosabb az első?

2020. nov. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A wiki is a 2. választ igazolja:


A hálaadás (angolul Thanksgiving avagy "Happy Thanksgiving Day") észak-amerikai ünnep. A hagyományok szerint az őszi betakarítások után adnak hálát a termésért Istennek. Az Amerikai Egyesült Államokban, ahol az egyik legfontosabb ünnepnek számít, november hónap negyedik csütörtökjén, Kanadában pedig október második hétfőjén tartják.

2020. nov. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Shannaro válasza:
39%
A Mayflower nevű hajó biztonságos partot érését, vagyis az első telepesek megérkezéséért adnak hálát istennek. Legalábbis én így hallottam amerikai streamer szájából. Bár a dátum téves, ezért lehet rosszul tudta ő is. Nem tudom melyik igaz.
2020. nov. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
2020. nov. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!