Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Milyen új ünnepnapot vezetnél...

Milyen új ünnepnapot vezetnél be és ki?

Figyelt kérdés
2021. máj. 30. 09:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
51%

Kivezetni semmit nem szeretnék, de az ami szerintem a legfeleslegesebb, az okt. 23. Mielőtt még beszólnának, hogy mocskos komcsi vagyok, nem, a családomnak többször is nagyon ártott az a rendszer, de ezt a piros betűs napot nem látom indokoltnak. Ennyi erővel miért nincs piros betűs ünnepnapja rengeteg másik dicső történelmi eseménynek. Arról nem is beszélve, hogy nem is túl jó, mivel előtte szinte egy évszakon át semmilyen hosszú hétvége nem volt, itt pedig közvetlen utána jön mindenszentek. Szerintem megemlékezés kellene erre a napra is, úgy mint okt. 6-án.


Egyébként szerintem nagyon kevés ünnep van és nem is jól vannak elosztva, szóval sok ünnepet be lehetne vezetni. Régen Magyarországon sok ünnep volt, Horthy alatt például 16 ( [link] és sok másik országban jelenleg is ennyi ünnep van. Úgy kéne igazítani az ünnepeket, hogy minden hónapban legyen minimum egy. Például szerintem lehetne ünnep vízkereszt vagy Gyertyaszentelő Boldogasszony, mivel a legtöbben ilyenkor bontják el a karácsonyfát, akik pedig nem ekkor azoknak is ünnepek. Lehetne egy hosszú hétvége farsangkor is, például húshagyókedd és Valentin-nap körül. Lehetne ünnep áldozócsütörtök vagy úrnapja is úgy, mint Ausztriában. Nyárra is lehetne 1-2 hosszú hétvége, mivel ekkor a legaktívabbak az emberek, ekkor megy mindenki rokonokat látogatni, nyaralni, pihenni stb. és mégis csak a végén van egy ünnep, szóval vagy Szent Iván éjszakája (északi országokban már most is az) vagy Péter-Pál napja, mivel ezekhez kötődik a legtöbb hagyományunk. Tél környékén pedig még jó lenne például Márton-nap, szenteste és szilveszte is.

2021. máj. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 qkker1 ***** válasza:
31%
Semmit, még így is túl sok van, főleg keresztény ünnepből!
2021. máj. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%
Én csak azt nem értem, hogy a szenteste miért nem lehet piros betűs ünnep és miért kell ledolgozni.
2021. máj. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%
December 24. legyen ünnepnap, nagypéntek viszont ne.
2021. máj. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
17%
Én az amerikai hálaadást szüntetném meg. Elvégre a holokausztot sem ünnepeljük.
2021. máj. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
26%

#1. vagyok.

Megint 0-ra vagyok pontozva, holott a kérdésre válaszoltam... Erre valami egyezményes, objektív, jó válasz van, hogy haszontalan az enyém? Imádlak GYK! <3

2021. máj. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 molnarmarcell21 ***** válasza:
17%

tegnap 22:10: Nem tudom, nem látom az okát, hogy mit írhattál, ami egyeseket felbőszíthetett. :(


Én két megközelítést alkalmaznék, mindkettőt említettétek korábban: az egyik a "felesleges" ünnepek kivezetése, amit nagyon kevesen tartanak:

- március 15

- nagypéntek

- május 1

- pünkösd

- október 23.

- mindszentek


Cserébe viszont ünneppé nyilvánítanám azokat, amelyeket sokan ünnepelnek:

- Valentin-nap

- farsang

- nőnap

- anyák napja

- ballagás

- évnyitó

- halottak napja

- Mikulás

- szenteste

- szilveszter

+1) minden nemzeti ünnepet, megemlékezést egy napra tennék; ezek ünneppé nyilvánítása csak az aktuálpolitikáról szól.


A másik megközelítés, hogy jobban el kellene oszlatni, jusson minden hónapra legalább egy ünnep. Ezekre lehet tenni természeti ünnepeket.

2021. máj. 31. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Én sem értem már a GYK-t, egyvalaki simán lepontozhat úgy, hogy minden odalesz, máskor meg olyan kérdést törölnek, ami életbevágó, de nekik nem egyértelmű, mintha vírusos lenne az oldal....
2021. máj. 31. 06:04
 9/20 anonim ***** válasza:
10%
A szentestét mindenképp felvenném az ünnepekhez, meg a téli-nyári napfordulót. Pünkösd meg húsvét mehet a lecsóba.
2021. máj. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 elistvan ***** válasza:
35%
A Valentin-napot és a Halloweent eltörölném, mert mindkettő igazi ősmagyar ünnep. Sajna csak a majmolásban tudjuk utólérni Amerikát. Bevezetni passz...
2021. máj. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!