Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Ott kell kérvényezni a házassá...

Ott kell kérvényezni a házasságot ahol meg lesz tartva vagy lehet bárhol?

Figyelt kérdés
Budapesti vagyok de balatonon lenne az esküvőnk megtarvta. Ez esetben csak balatonon tudom kervenyezni a hazassagi szandekot vagy ilyenkor meg megfelel barmilyik hivatal?
2021. jún. 20. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Annak a településnek a polgármesteri hivatalában (anyakönyvvezetőnél) kell a házassági szándékot bejelenteni ahol hivatalosan össze akartok házasodni
2021. jún. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Keruletileg is paszolnia kell vagy csak varosilag?
2021. jún. 20. 14:21
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom ha kerületenként külön vannak anyakönyvvezetők akkor igen, passzolnia kell

De tudtommal a balatoni településeken nincsenek kerületek, legalábbis olyan szinten mint Pesten, szóval ott csak a várost/falut kell nézni. Illetve ha a hivatalos papírt Pesten írjátok alá akkor egy balatoni hivatalnak mi köze van hozzá?

2021. jún. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Felre ertettel. Most nem a balatonrol van szo mert akkor nem ott tartjuk hanem itt pesten.


Budapesten tartom meg a polgarit.

2021. jún. 20. 17:15
 5/7 A kérdező kommentje:
Marmint ha en mondjuk a 9 keruletben kertem bejegyzest es masik keruletben tartanam ugy lehetseges e
2021. jún. 20. 17:16
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Konkrétan annál az anyakönyvvezetőnél kell bejelentkezni, aki össze fog adni. Csak ott adhat össze, ami területileg hozzá tartozik.
2021. jún. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Területileg,illetékes anyakönyv vezetőnél ,meg ne kérdezd melyik hova való .
2021. jún. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!