Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mit kellene tennem?

Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés
Közeleg az esküvőnk időpontja és egyre több probléma van az egyik koszorúslányommal. Egyszerűen neki semmi sem jó. Problémás volt számára az esküvőnk színe is. Mivel több lányt kértem fel, így szeretném ha a ruhák mind anyagban mind árnyalatban megegyeznének. De ez egyikük már szinte parancsolgat nekem. Közölte hogy az lesz amit akar és mindenki hozzá kellene alkalmazkodnia. Nekem ez nem tetszik, főleg a stílusával van problémám. Mindent én intézek neki a varratástól minden apróság beszerzéséig. Le kellene építenem? Amikor en voltam ilyen szerepben hallgattam a menyasszony kéréseire. A többiek egyébként alkalmazkodnak de azért nem akarom hogy egy diktáljon a többi pedig neki ugráljon.

2021. jún. 21. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem derül ki, hogy ki ő neked, mennyire közeli a viszonyotok. Mindenesetre az esküvő rólad és a vőlegényedről kell, hogy szóljon, nem pedig az egyik (még csak nem is az egyetlen) koszorúslányról. A helyedben megpróbálnám kedvesen elmagyarázni neki, hogy így és így szeretnénk a dolgokat, de ha neki ez valóban olyan kényelmetlen, mint ahogy mondja, akkor megértem, ha mégsem szeretne koszorúslány lenni. Egy fokkal határozottabban fogalmazva: "sajnálom, Dóri, hogy nem tudsz azonosulni azzal, amit elképzeltünk. Természetesen vendégként továbbra is szívesen látunk."

Inkább ő sértődjön meg egy kicsit, minthogy nektek kelljen a nagy napotokat az ő igényeinek alárendelni.

2021. jún. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Unokatestvérem a lány, az elején nagyon örült a felkérésnek és akar is koszorúslány lenni. Nem helyeztem nyomás alá, mondtam neki, hogy ha szeretne akkor szívesen vesszük de nem szeretnénk eröltetni. Számomra az bántó hogy míg a többiek próbálnak alkalmazkodni, ő addig csak parancsolgat. Nehéz a szitu számomra, eddig nem is feltételeztek hogy így viselkedne. Leginkább azért mert ha neki volt bármi kérése eddig felém, azt maradéktalanul próbáltam teljesíteni.
2021. jún. 21. 15:21
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja és persze a kedvesen elmagyarázom szituáción már túl vagyunk, továbbra is ő várja el hogy mindenki alkalmazkodjon hozzá
2021. jún. 21. 15:22
 4/8 anonim ***** válasza:

Kinek az esküvője lesz, az övé vagy a tied?


Nem valami olyanról szól a filmekben is ez az egész, hogy a koszorúslányok mindenben próbálnak odatenni a menyasszonynak? Ha neki ez nem megy, és maga akar lenni a főszervező, akkor el kell küldeni, hogy menjen, házasodjon meg ő is:D

2021. jún. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Ezzel még probléma lesz az esküvőn is, amitől te boztosan rosszul éreznéd magad. Márpedig neked nagyon jól kell érezned magad ergo az unoka lánytesódat le kell építened. A legtöbb probléma a nem kellő időben meghozott helyes döntések miatt eszkalálódik.
2021. jún. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igazatok van teljes mértékben! Ez a mi napunk lesz :)
2021. jún. 23. 09:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Remélem, azóta leépítetted a szájaskodó kis pcsát. Lefogadom, hogy irigy rád, azért próbálja “ellopni” a showt. Szánalmas. Mikor engem kértek fel, megtiszteltetésnek éreztem, nemhogy még én bíráljak felül olyan alapvető, kizárólag a párra tartozó döntéseket, mint pl az esküvői színek. Ne vicceljünk már. A másik oldalról meg ha pl olyat választok, ami mindenkinek előnytelen, akkor változtatnék, de egy ember kedvéért, miközben mindenki másnak megfelel? Hát hogyne. Ha valami nem tetszik, mondja le. Ja hogy akkor nem tud parádézni?
2021. jún. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ovis módszer de még csak tudomást sem veszek róla :) valahogy most nem ezzel szeretnék foglalkozni.
2021. jún. 29. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!