Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Esküvőre vagyunk hivatalosak....

Esküvőre vagyunk hivatalosak. Mennyi pénzt illene/kellene adnunk szerintetek?

Figyelt kérdés

Májusban lesz (elvileg) egy esküvő, ahova hivatalosak vagyunk. Azt tudni kell, hogy a vőlegény és a menyasszony is férjem munkatársai, a vőlegénnyel valamivel jobb a viszony. Én a menyasszonnyal még nem is találkoztam, a vőlegénnyel sem beszéltem sokat.

Mennyit illene adnunk nekik? A meghívóba szerepel, hogy pénzt várnak, így nyilván azt kell adni, de nem tudjuk mégis mennyit kellene.

A polgári/templomi esküvőre és az utána következő lagzira is hivatalosak vagyunk.


2020. dec. 2. 08:26
 1/10 anonim válasza:
9%
Nem is pénzéhesek igazán. XD Én aztat csinálnám, hogy egy borítékba beleraknék egy lapot, sok boldogságot felirattal. Amikor odaadod, csak aztat lássák, hogy boríték. Utólag aztat mán úgyse tudják kitül jött amibe nem volt pénz. XD
2020. dec. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
20%
Vagy írd rá azt, "raknék bele pénzt is, csak már leragasztottam a borítékot"
2020. dec. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyit adsz amennyit tudsz, nincsenek szabályok. Mi is volt akitől nem kaptunk semmit, mástól meg egy vagyont.
2020. dec. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából annyit "illik" adni, amennyibe a kettőtök vacsorája kerül. Ez viszolt nem szabály, főleg a pénztárcátoktól függ.
2020. dec. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
A helyetekben megtanácskoznám a meghívott vendégek valamelyikével, akivel jóban vagytok.
2020. dec. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Ha valaki a lagzira is hivatalos, akkor alapesetben a vacsora árát szokta odaadni, ami nagyságrendileg kb. 10 ezer Ft/fő, de ha ketten együtt adtok egy tízest, vagy akár valamivel kevesebbet is, netán pénz helyett valami apróságot, azért sem szólhat senki. Senkitől nem lehet elvárni, hogy annál több pénzt adjon, amennyit anyagilag megengedhet magának, normális emberek ebből nem is csinálnak ügyet. (Minket az sem érdekelt, ha valaki nem adott nekünk pénzt, nekünk a személyes jelenlétük sokkal fontosabb volt, mint hogy ajándékot/pénzt hozzanak, és ezt jeleztük is. Bár tudtuk, hogy úgysem úgy lesz, de mi az esküvőnket, lagzinkat is úgy szerveztük, annyi pénzt áldoztunk bele, hogy az se jelentsen gondot, ha semennyi pénzt nem kapunk. Ennek ellenére a végén pont visszajött az ára. :) )
2020. dec. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Igen, minimum annyit illik adni, amennyibe a meghívásod került a házasulandóknak, tehát kb. 10.000/fő. Ha azt szeretnéd, hogy maradjon is valamennyi pénz számukra abból, amit adtál, akkor többet. De nyilván függ a köztetek lévő viszonytól és az anyagi helyzetetektől is - munkatársak esetén szerintem fölösleges túltolni a dolgot.
2020. dec. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
Erre nincs szabály. Ahogy érzitek. Az illem szerint ahogy írták mások, távoli ismerősnek a vendeglátás költségét szokás adni minimum. De nekem eleve visszatetsző a már meghívóban feltüntetett pénzt várunk utalás. Most akkor azért hívtak meg mert úgy gondolják ti adni fogtok vagy veletek akarják megosztani ezt az ünnepet? Én lehet el sem mennék. Vagy annyit adnék amennyit a pénztárcám alapján tudok és amennyit szívből is adnék nem azért meg kötelező.
2020. dec. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
min 20ezer
2020. dec. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Igazából Én is meg voltam lepődve, hogy meg lettünk hívva, első gondolatom a 'pénzt gyűjtünk, hívjunk meg minél több embert' volt..

2020. dec. 6. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!