Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Elmennétek úgy esküvőre, hogy...

Elmennétek úgy esküvőre, hogy csak a szetartás(ok)ra hívnak meg, de a lakodalomba nem?

Figyelt kérdés

2021. jún. 28. 12:11
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Igen, de csak akkor, ha az illetővel nem vagyok szoros viszonyban.
Igen, de csak akkor, ha nem kell órákat utazni ehhez.
Igen, de csak akkor, ha az előző két válaszban írt feltétel egyaránt teljesül.
Nem.
Egyéb, leírom.
78 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs messze, akkor igen. Mifelénk szokás (régen is az volt), hogy azokat, akiket régóta ismernek, de nem olyan szoros a kapcsolat (mint pl. kollégák, régi szomszéd) csak a szertartásra hívják. Én ezt nem érzem illetlenségnek, mert minek költsön plusz kajára, de mégis ott a gesztus, hogyha akar, akkor láthatja a lényegi részt (mert a házasságkötés igazából a lényegi rész, nem a lagzi), gratulálhat.

De ugyanakkor nem sértő nem elmenni egy ilyen meghívásra, ha valami közbejön vagy az ember úgy ítéli, hogy inkább nem utazik.

2021. jún. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
45%

Nekem ez nagyon fura.

Falun nőttem fel, mindig nagy lagzikba voltunk. Gyerekkoromban szinte minden 2.heten májustól októberig 300-400-500fős lagzikba, ott ilyen sosem volt szokás

2021. jún. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
61%
én nem mennék el, ha csak a száraz részére hívnának meg.
2021. jún. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
98%

Más a falusi lagzi, és más városban!


Teljesen bevett szokás, hogy a szertartásra tágabb kört hívnak, mint a lagziba. Azért manapság kevés ember tud fejenként 10-15ezret kifizetni egy vendégre... 300 fő esetén az már egy lakás ára!!!!

2021. jún. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
28%
Bocsánat az offért, de mai napig a falusiak vannak lenézve, mégis a vásorban okoz gondot egy vacsorával plusz itallal ellátni 20-30 embert
2021. jún. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
97%
5: nem 20 emberről van szó, olvass vissza! Hanem 2-300 ról!
2021. jún. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
88%

Ha csak szertartás lenne és közel áll hozzám az illető, elmennék.

Ha közel áll és nem hívott meg, nem. Annyira mégse lehetek fontos, ha ünnepelni már nem hajlandó velem. Ha meg nem szoros a viszony, szintén megköszönném a meghívást, de kihagynám.

2021. jún. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
81%

6

Én irtam a 2est és az 5öst is.


Arra cèloztam, hogy falun meg tudunk etetni 300 embert, városban szórakoznak 30al is, mert egy tányér kaja már nem jut...ennek ellenére mindig a falusi ember van becsmérelve

2021. jún. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem speciel rosszabbul esett amikor egy barátom nem hívott meg a szertartásra csak az esküvő utáni bulira. Az első fontosabb lett volna nekem, hogy megossza velem ezt a pillanatot. Egyáltalán nem mentem végül a bulira sem mert berágtam.
2021. jún. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
44%

8: a paranoiáiddal nem tudok mit kezdeni....


Mit értesz becsmérlés alatt...?

Normál kulturált emberek között én semmi ilyet nem tapasztalok. Tősgyökeres Bp-iként.

2021. jún. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!