Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Elmennétek úgy esküvőre, hogy...

Elmennétek úgy esküvőre, hogy csak a szetartás(ok)ra hívnak meg, de a lakodalomba nem?

Figyelt kérdés

2021. jún. 28. 12:11
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
89%

"Arra cèloztam, hogy falun meg tudunk etetni 300 embert, városban szórakoznak 30al is, mert egy tányér kaja már nem jut"

Nem feltétlen pénz kérdése, de nálunk nem szokás, hogy mindenkit meghívunk hajnalig bulizni, olyanokat is, akikkel nem rossz a viszony, de amúgy nem tartjuk a kapcsolatot és sosem szoktunk közösen eljárni ide-oda, mert mondjuk csak kollégák és a munka tart minket össze.

De tény az is, hogy falun olcsóbb a kaja/fő, Pesten drágább. Nem néz le senki, nekem semmi bajom, hogy nálatok a 300+ fős lagzi az átlagos, én is voltam ilyenen (akkor találkoztam másodszor a párral életemben).

2021. jún. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
71%
Mondjuk falun le lehet vágni 1-2 disznót, csirkét, birkát stb-t és a nagy ház udvarán mindent előkészíteni, netán sátrat felállítani stb stb. Pesten megnézem, hogy kivitelezed ezt. Mert a 300 fős lagzik menete ilyen szokott lenni, nem étterembe meghívós.
2021. jún. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
53%

12

Na itt jön a jó pesti mentalitás.

Le lehet vágni 10 disznót is, és sátrat is lehet állítani.

Csak hogy azt a malacot fel kell nevelni, etetni kell, takarmányt kell termelni, azt betakarítani vagy megvenni. Plusz disznóvágás ami 1 napos munka. Csak sokan azt hiszik falun csak úgy odaterem egy 150kgos disznó az ólba.


11

Olcsóbbnak semmit nem mondanék.

17.kerületi rokon szerint, nalunk falunk minden drágább.

Még virágot is onnan hozza a temetőbe, mert annyit nem fizet amennyiért itt van

2021. jún. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
82%

Nem lehet összehasonlítani a kettőt!


Egy falusi lagziban az egész falu süt-főz, bárki családjában legyen esküvő.... A falu adja össze a kaja nagyrészét, de a sütiket mindenképpen!


Tehát csak azt "eszik le", amit természetben juttatnak az ifjú párnak!

2021. jún. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
88%

Egyáltalán nem bánom, ha így hívnak meg, mert szerintem is az esküvő a fontosabb rész.

Akkor megyek a szertartásra szívesebben, ha közeli a viszony, mivel közeli viszonyban jobban érdekel a pár magánéletének ez a mérföldköve, tényleg szeretném látni, ahogy könnyes szemmel igent rebegnek egymásnak. Ha nem közeli a viszony, akkor abban az esetben megyek el, ha ráérek, és kedvem van a kiöltözéshez, esküvőnézéshez. Ilyenkor kiruccanásnak fogom fel, hogy ne otthon üljek.

2021. jún. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi egy nagyon jó barátnőnkére voltunk így meghívva, bár rosszul esett, de elmentünk, a régi barátság kedvéért. Nem sokkal előtte szólt, hogy ha akarunk, mégis mehetünk a lagziba is, így viszont nem mentünk el, mert olyan furán jött ki. Egy másik barátnő esküvőjén tudtuk meg, hogy nem akarta elmondani, de annak idején szoros költségvetésből dolgoztak, alaposan ki volt számolva minden, csak a családra (ami így is nagy létszám volt), a barátokból húztak ki, akit lehet. Amikor már látták, hogy szabadulnak fel helyek, mert nem mindenki tud eljönni, akkor szóltak, hogy ha szeretnénk, szívesen látnak. Neki kellemetlen volt, mi nem problémáztunk rajta sem akkor, sem utólag.
2021. jún. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
100%

Azért függ attól, milyen a viszony. Ha valaki olyan hívna meg "csak" a szertartás részre, akivel közelebbi kapcsolatba vagyok, vagy aki az én lagzimon ott volt, vagy csak szimplán barátnőmnek érzem...stb. akkor rosszul esne, hogy a lakodalomba nem hívnak meg, de attól még elmennék.

Ha távoli rokon, vagy ismerős, régi barát akivel évente 2x beszélünk szülinapkor, akkor teljesen oké, hogy nem hív meg a lakodalomra, és kedves gesztus, hogy elhiv a szertartásra. Ebben az esetben is a viszonyt mérlegelném. Ha régi barát és 1 óranyira van a szertartás akkor nem kérdés, hogy elmegyek. Ha egy távoli rokon, akit utoljára 3 éve láttam egy másik távoli rokon esküvőjén, akkor már jobban elgondolkozom.


De szerintem nem érdemes megsértődni ezen, vagy összehasonlítgatni a fővárost a vidékkel. Mi a párommal egy 70 fős esküvőt csináltunk, egy kis vidéki szabadidőközpontbam. Természetes volt, hogy ez a mi napunk és a legzinkon is azok legyenek ott, akiket szeretünk, akik szeretnek minket és akik az életünk részei. Az általános iskolai legjobb barátnőm nem az, nem is ismeri a baráti körünket, nem is érezte volna jól magát egyedül a lakodalmon, de jól esett neki hogy a szertartásra meghívtuk.

2021. jún. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
76%

4-es!

Milyen 10-15e? :D keveset mondtál. Nekünk most volt június elején. Tavaly mindenhonnan 25e feletti ajánlatokat kaptunk Budapest déli környékéről.

2021. jún. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
95%

14

Mi az hogy a falu adja össze??

2021. jún. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem ez elég sokat elmond, hogy a falusi mondja a többiekre, hogy lenézik etc, közbe ő kötekedik.

Mindenki tudja, hogy a falusi esküvőt nem lehet egy városi esküvővel összehasonlítani. Itt Kecskeméten is, nem kell Pestre menni, 15-20ezer minimum per fő egy esküvőn való részvétel. Míg falun veszel disznót vagy marhát, kb. 200ezer forint es mindenki jól lakott. Abból Pesten/vidéken 10embert hívtál meg. Sütit a család süti és az egész rendezvény egy sátorba van. Nem mindenki vágyik erre a régimódi lakodalomra.

2021. jún. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!