Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » A vendéglátósok és akik...

A vendéglátósok és akik mindig dolgoznak, hogy bírják ki ünnepek nélkül?

Figyelt kérdés

Én egyszerűen nem bírnám ki, hogy minden ünnepen, sőt akár még vasárnap is robotolnom kelljen... Nem bírnám ki, hogy még a fontosabb ünnepeket, a húsvétot, a karácsonyt, a pünkösdöt, az újévet, a mindenszenteket stb. se tudjam a családommal, esetleg barátokkal tölteni, illetve minden nap, beleértve a nem munkaszüneti napra eső ünnepeket is, vagy akár a hétvégétek, vasárnapokat is estig robotolnom kelljen. Szerintem így is kevés munkaszüneti nap van, hát még ha ezek se lennének...


Nekem mindig az volt a természetes, hogy a vasárnap egy szent nap, templom, aztán családi ebéd, amit a családdal töltünk és nem a mindennapi problémákra koncentrálunk. Az ünnepek ugyanígy. Ezekre az időkre megszűnik minden kellemetlen munkatárs/diáktárs és minden, ami szürke hétköznapokhoz köthető. Dolgozni, stresszelni, meg rohanni ráérünk az év összes többi napján.


Ők hogy bírják az ennyire erős hajtást?



2021. dec. 18. 22:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Én meg nem értem az ilyen hozzáállást. Ha ünnepelni szeretnék, de nem érek rá 24-én, akkor megtartom 26-án vagy 28-án. Komolyan, nem tökf@sz mindegy?
2021. dec. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1.

A kultúra megtestesülése vagy.


Mondjuk mert karácsony dec. 24.-25.-26., nem pedig dec. 28. Amúgy is dec. 28. aprószentek.

2021. dec. 18. 23:20
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen bírom nagyon nehezen ez lesz az 5ik évem karácsony család meg minden nélkül nekem a karácsony itt nem karácsony az érdekel a legkevésbé sokkal jobban fáj a kimaradt szülinapok névnapok az új család tag születése meg millió dolog.

Azelőtt 3 havonta jártam haza úgy jó volt mióta covid van az elmúlt 2 évben 2xer voltam otthon szóval k....tt elegem van gondolhatod

2021. dec. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
88%
Repülötéren dolgozom. Szerda-csütörtök a szabadnapom . Hétvégén és ünnepnap mindig dolgozom. Már 6 éve. Megszoktam.
2021. dec. 19. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Elözöhöz még annyit, hogy itt (USA) csak 25-e a karácsony. Az éves szabadság meg összesen 6 nap.
2021. dec. 19. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De hogyhogy nem "betegszenek meg, nagyon sajnálatos és véletlen folytán" azok, akik még ünnepekkor is egész nap dolgoznak? Én biztos ezt tenném. Szóval egészen biztos, hogy a főnökúr "kedvence" lennék. :-D XD
2021. dec. 19. 04:13
 7/13 anonim ***** válasza:
93%
Azt, hogy hétvégén dolgozol,.meg lehet szokni. Cserébe hétköznap szabad vagy, ügyeket is könnyebb intézni.
2021. dec. 19. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem fontosak az ünnepek. Ajándékot tudok akár február 7-én is adni, nem kell nekem ehhez karácsony vagy szülinap. Cserébe valamelyik hétköznap szabad, így tudok ügyet intézni. Más ha hív szerelőt ahhoz szabadságra kell mennie.
2021. dec. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%

Engem sem zavar.

Sok időt töltünk a családdal , gyakorlatilag bármikor.

Ehhez nem kell kijelölt dátum,hogy na most...

2021. dec. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet szokni és lehet pótolni más napokon is az ünnepeket
2021. dec. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!