Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » A vendéglátósok és akik...

A vendéglátósok és akik mindig dolgoznak, hogy bírják ki ünnepek nélkül?

Figyelt kérdés

Én egyszerűen nem bírnám ki, hogy minden ünnepen, sőt akár még vasárnap is robotolnom kelljen... Nem bírnám ki, hogy még a fontosabb ünnepeket, a húsvétot, a karácsonyt, a pünkösdöt, az újévet, a mindenszenteket stb. se tudjam a családommal, esetleg barátokkal tölteni, illetve minden nap, beleértve a nem munkaszüneti napra eső ünnepeket is, vagy akár a hétvégétek, vasárnapokat is estig robotolnom kelljen. Szerintem így is kevés munkaszüneti nap van, hát még ha ezek se lennének...


Nekem mindig az volt a természetes, hogy a vasárnap egy szent nap, templom, aztán családi ebéd, amit a családdal töltünk és nem a mindennapi problémákra koncentrálunk. Az ünnepek ugyanígy. Ezekre az időkre megszűnik minden kellemetlen munkatárs/diáktárs és minden, ami szürke hétköznapokhoz köthető. Dolgozni, stresszelni, meg rohanni ráérünk az év összes többi napján.


Ők hogy bírják az ennyire erős hajtást?



2021. dec. 18. 22:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt pár év, amikor dolgoztam karácsonykor végig. Nem nagyon hatott meg, ugyanolyan napok mint a többi, csak kreálva van köréjük egy fogyasztásra kondicionált álságos és képmutató pátosz.
2021. dec. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

#11.

Eredeti töltetük egyrészt vallási, másrészt családi, szóval nem az ünnep fogyasztói, hanem a társadalom, ami mindenből üzletet csinál.

2021. dec. 20. 18:27
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Bátyám fiatal orvos. Harmadik olyan karácsonyuk lesz amikor szenteste dolgoznia kell. Apám egyszer Kazahsztánban volt kint. nyilván nem a legideálisabb de azért a karácsony is túl van sajnos hypolva.
2021. dec. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!