Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Miért volt egy időben divat a...

Miért volt egy időben divat a "Boldog/Kellemes ünnepeket!" köszöntés?

Figyelt kérdés

Szerintem nem a legjobb ez a fajta köszöntés. Olyan, mintha egész évben nem lenne máskor ünnep, csak télen. Például húsvétkor, meg pünkösdkor soha nem hallottam még senkitől, hogy "ünnepek" alkalmából köszöntött volna. (Az oldalt ismerve mindenki azt fogja írni, hogy ő mindig is ezt a köszöntést használja, de én ettől függetlenül még soha nem hallottam más alkalmakkor.) Olyan, mintha csak télen lennének ünnepek, máskor meg minden szürke és unalmas lenne. Egyébként meg eléggé lusta dolog szerintem. Én mindig kimondom vagy leírom, hogy: "Áldott, békés, boldog karácsonyt és boldog, sikerekben, egészségben és szerencsében gazdag új évet kívánok!" vagy ha mind a kettő ünnep előtt találkozok vele még, akkor mind a kettő előtt felköszöntöm külön-külön. Szerintem alap, hogy nem csak odaböffentjük a kötelezőt, ha már fel akarunk valakit köszönteni. Ha a névnapja/születésnapja is erre az időszakra esik, akkor abból az alkalomból is külön vagy a többivel egyszerre felköszöntjük.


Miért divat ez mégis? Csak számomra furcsa... Felőlem nyugodtan azt mond bárki, amit akar, de számomra akkor is furcsa.



2022. jan. 2. 02:08
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
A húsvét fontosabb a keresztény kultúrkörben, mint a karácsony.
2022. jan. 5. 15:08
 12/14 anonim ***** válasza:
75%, akkor is jelentősebb a hívők számára a Húsvét, ha pirosat nyomsz a 10-es válaszomra. Nem én találtam ki, hidd el. :)
2022. jan. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A kommunizmus alatt vezették be, mint a Fenyőünnepet és a Télspót.

Aztán rugalmasabbak lettek, de módjával.

Az áldott Karácsony helyett kellemes, az áldott Feltámadás helyett kellemes húsvéti ünnepeket használták.

2022. jan. 16. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Vannak bajok:D
2022. szept. 19. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!