Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Más is volt, aki csak olyanoka...

Más is volt, aki csak olyanokat hívott az esküvőjére, akiket utána lagziba is?

Figyelt kérdés
Mi nem tudtuk volna megtenni, hogy valakiket csak a szertartásra hívjunk, aztán mehetnek, amerre akarnak. Vagy annyira közelinek érzünk valakit, hogy az egész délutánt, estét együtt akartuk tölteni, akivel meg nem vagyunk olyan szoros viszonyban, nem hívtuk el még szertartásra sem, csak azért, hogy a templom, és az esküvői fotó tele legyen.

2022. febr. 5. 19:04
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
24 szavazat
 1/10 anonim válasza:
72%
Szerintem hatalmas bunkóság valakit csak az esküvőre hívni, nem is értem ezt a szokást. Mondjuk én alapból senkit se hívtam a 2 tanún kívül, mert nem a parasztvakítás miatt házasodtunk össze.
2022. febr. 6. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%

Nem bunkóság! A szertartással lesz házas egy ifjú pár. A lakodalom az ajándékról szól. Csak mese, hogy a lakodalomban résztvevők együtt örülnek az ifjú párral. Jőt akarnak enni-inni, mulatni.

Nálunk mindig is csak azokat hívták meg a lakodalomba is, akik közeli rokonok, barátok voltak.

2022. febr. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
89%
Tuti el sem mennék egy olyan esküvőre ahol csak a szertartásra hívnak meg...
2022. febr. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
65%

Sosem értettem ezt a suttyó proliságot, hogy valaki meghív a hivatalos részre, de a kaját már sajnálja. Akkor meg se hívjon!

Meg 100%, hogy nem is mennék.

2022. febr. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Én két legjobb barátnőm esküvőjén sem voltam, pont ezért. Tudom, sokan mondják, hogy ez "szokás", oké, lehet, hogy szokás, de proli szokás.

A másik, hogy szerintem maga a szertartás sokkal intimebb, mint a lagzi maga. Tehát ez olyan fura, hogy csak a legközelebbieket hívja meg a buliba/lagziba, az meg, aki csak munkatárs/ismerős, stb, az pedig csak a szertartásra jöjjön.

2022. febr. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Valakit vagy ott akarok tudni az esküvőn, vagy nem. Nem mellesleg, minden esküvő úgy volt, hogy az étterem kertjében volt. Onnan hazamenni érdekes lett volna.

Ha csak szertartásra hívnak, akkor legalább nem kell 50 ezret jattolni. :)

2022. febr. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
engem olyanra is hivtak mar, hogy csak a templomi utani fenykepezkedesre voltam hivatalos! semmi fogadas, meg semmi lagzi utana. a templomba se mehettunk be. nem is ertem mit gondolhatott az ifju par
2022. febr. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagy prosztóság szerintem valakit csak az elejére hívni. Én el sem mennék ha csak az anyakönyvvezető elé hívnának. Kivéve talán akkor indokolt lehet az ilyen ha csak egy kolléga szertartásáról van szó, de ha a barátaim vagy rokonaim csinálnának ilyet akkor haragudnék.
2022. febr. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

#8, akkor is fura, ha kolléga. Ha valaki csak kolléga, én nem sértődöm meg, ha nem hív meg az esküvőjére. Ha kolléga, de közeli barátok is vagyunk, akkor meg gondolom meghív...

De ez a gyere, de mégsem kategória irtó furi nekem. Lássam, hogy összeköti az életét, de a bulira már ne menjek? Akkor most fontos vagyok, vagy sem?

2022. febr. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
73%
Mi húsz éve házasodtunk ossze. Pestiek vagyunk, nagyon nagy pesti és még nagyobb vidéki rokoni és baráti körrel, de nem akartunk nagy lagzit, ezért 2 fajta meghívo es egy ertesito készült.1: meghivunk a szertartásra és az ebédre(szülők és a gyerekeink a csaladjaikkal) 2: csak szertartasra( pesti rokonok, ismerosok) 3: ertesitunk, hogy tegnap osszehazasidtunk(minden videkinek ) Senki se sértődött meg, az ebéden tizenketten voltunk, a szertartáson kb 150-en, ott csak egy pohár pezsgő volt.
2022. febr. 9. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!