Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Csak én érzem úgy, hogy...

Csak én érzem úgy, hogy néhány ünnep "kezd kimenni a divatból"? 20F

Figyelt kérdés

Régen gyerekként húsvétkor mindig lejártunk apummal vidékre locsolkodni rokonokhoz, ismerősökhöz, és nagyon szerettem.

Mostanra nyílván kinőttem ezekből, de úgy érzem, hogy általába véve sincs igazán már megtartva.

(Egyébként megértem azokat, akik megunták a locsolkodós részt, inkább maga az emberekkel való találkozás, hangulat hiányzik, ami az ünnep miatt volt)

Ott van még pl a karácsony is, tavaly sem volt semmi hangulatom, gondolom ehhez az októberben kezdődő reklámok is hozzátettek (ez gondolom sokakkal így lehet) pedig imádom magát az ünnepet, de a környezet gyakran egyáltalán nem volt karácsonyias.

Apró feltűnő dolgok: ha bementem vásárolni egy üzletbe pl Auchanba karácsony előtt, dekorációk, világítások sem voltak kitéve, a termékekek is mondjuk módjával.. zéró hangulata volt. pedig régebben emlékeim szerint máshogy volt.


2022. ápr. 23. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
A karácsonyt tartjuk, szenteste összejön a család, elvagyunk, ajándékozunk stb. A többi ünnep nekem is felejtős, még a szilvesztert is akárhány éve átalszom.
2022. ápr. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1-es A szilvesztert én is egyedül töltöttem, igazából a buliról szól nagyrészt, így ha valaki alapból nem bulizós vagy már kiélte magát ezekből, teljesen elhanyagolható.
2022. ápr. 23. 17:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Én most is élvezem, szeretem az ünnepeket. Más mint gyerekkoromban, mert már nem vagyok gyerek. De remélem, hamarosan majd lesz saját gyerekem, családom, és akkor megint más hangulata lesz az ünnepeknek.
2022. ápr. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ünnepeket te töltöd meg tartalommal.


Ha nincs ra igényed, akkor úgy.

De nem mentek ki divatból, mert nem divattéma.

2022. ápr. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 NTBS ***** válasza:
Talán helyesebb, ha átrendeződésről beszélünk. A Húsvét, Pünkösd vallási ünnep is, ezért is szorul vissza. De a külföldi import ünnepek, azok jöhetnek.
2022. ápr. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!