Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Van olyan ünnepnap, amit nem...

Van olyan ünnepnap, amit nem szeretsz?

Figyelt kérdés
Nekem ilyen a május 1. (kommunista ünnep, számomra már semmit nem jelent, életkoromból adódóan kimaradtam a "régi nagy majálisokból"), vagy a Mindenszentek napja a képmutatás és nagyzolás miatt (ki hány mécsest visz, milyen szépek és nagyok a krizantémok, meg egyéb jelentős kérdések, miközben a halottnak ez teljesen mindegy)
2022. máj. 3. 10:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
57%
Az összes, de legfőképpen a keresztény ünnepek.
2022. máj. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan amit nem szeretek, viszont van sok olyan ami egyszerűen nem érdekel, nem tartom. De ez még nem ok hogy kifejezetten ne szeressem.

Pl a május 1-et is sokan nem tartják, nem csinálnak semmi különöset aznap, nem mennek majálisra (én sem) de örülnek a munkaszüneti napnak.

2022. máj. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
88%
Politikai értelemben nincs. Azt nem szeretem, ha bármelyik hétvégére esik, mert dolgozni amúgy se kéne, csak azt "ünnepeljük", hogy zárva vannak a boltok, és mindenki egyen azt a hétvégén, amit lő magának a mezőn...
2022. máj. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
68%

Mindenszentek- zajlik az általad írt vetélkedő, sokszor egy olyan embernek a sírján akire egyébként az évben jó ha 2x gondolnak. Tisztelet a kivételnek.

Karácsony- na az meg mindenről szól csak a szeretetről nem. Ki kinek milyen drága ajándékot visz, kinek mekkora a fája, 20 féle kaja 21 féle süteménnyel, rokonoknál tespedés és görcsös jópofizás hosszú órákon keresztül, hatalmas stressz és megfelelési kényszer. Ismételten tisztelet a kivételnek. Én már eldöntöttem hogy halottak napján mindig kimegyek külföldre, a halloween sokkal jobb buli, karácsonykor pedig meglátogatom a szüleimet és nagymamámat, mert velük vagyok jóban a családból és nekik nem kell előadni magam, aztán ennyi.

2022. máj. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim válasza:
78%
Az ünnephez köthető emberi faszsagik nem szeretem. Karácsonyi ajándékozás, húsvéti ki főz nagyobbat
2022. máj. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
78%
Amelyiket ráeröltetik az emberekre.
2022. máj. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
91%

Azt azért jobb, ha tudod, hogy május elseje még véletlen sem kommunista ünnep, sokkal régebbbi, mint ahogy egyáltalán kitalálták a kommunizmust!!

Ahogy a mindenszentek sem a mécsesekröl meg krizantémokról kellene, hogy szóljon.

2022. máj. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
67%

A karácsony.

Az előtte levő tömegnyomor és a megbolondult emberek miatt. A magukat feleslegesen túlhajszoló, millió dolgot sütő, főző emberek miatt. A képmutatás miatt. Nekem pl évente egyszer találkoznom kell a keresztanyámmal, aki amúgy távolabbi rokon is, beleszól az életembe, de kőkeményen, átad egy rakás ajándékot és ennyi. Következő évben folyt köv. Tavaly pl úgy megsebzett, hogy 5 hónapja volt karácsony, de még most is fáj.

2022. máj. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
86%

Nincs.

Bár a múlt évi karàcsonykor a küszöbön volt egy hatalmas tragédia, ami sajnos nem túl rég be is következett, és ezt akkor már sajnos láttuk, és érzékeltük, hogy itt valami nem lesz rendben.

Így emiatt én idén nem várom a karácsonyt, pedig nekem a kedvenc ünnepem volt eddig. Viszont most ha ràgondolok csak sírok...Szerintem soha nem lesz már olyan szép a karácsonyom/unk, mint eddig.

2022. máj. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
60%
A mindenszenteken kívül mindegyik kuka nekem.
2022. máj. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!