Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Keresztelő, templomi esküvő...

Keresztelő, templomi esküvő nélkül?

Figyelt kérdés

Ha csak polgári esküvőnk volt, a gyerkőcöt megkeresztelik római katolikus templomban?

Én az vagyok, a férjem református.



2022. máj. 5. 14:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
54%

10: szőrszálhasogatás


Az, hogy halasszák el, azt jelenti, hogy ne kereszteljék meg.

2022. máj. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
15%

11. Nem, nem azt jelenti. Hanem ha a keresztszülő sem felel meg a feltételeknek, akkor a pap tájékoztatja a szülőket arról, hogy válasszanak mást. Ennyi. Olyan NINCS, hogy valakitől megtagadják a keresztség szentségét, ha legalább egy olyan személy kérelmezi számára, aki vállalja a keresztényi nevelés biztosítását.

Olyan van csak, hogy egyik-másik falusi pap kiskirályt játszik, holott ehhez nincs semmilyen joga.

2022. máj. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
40%
Nalunk nem kereszteli meg a pap, csak ha volt templomi esküvő is
2022. máj. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
25%

A keresztelés felekezettöl független.


Az egyház csak azt tekinti házasnak akinek templomi esküvöje is volt.Azt a gyereket tehát akinek a szüleinek nem volt templomi esküvöje mikor a gyerek megfogant,nem tartja törvényesnek.


Kivétel ez alól ha a gyerek szülei sinsennek megkeresztelve,akkor a gyereket házassáktól függetlenùl megkeresztelhetik,ugyanis minden embernek aki azt akarja joga van a keresztséghez.kivéve ha a szülei,vagy más felmenöi elvették tòle az esélyt.


Akkor semmi képp ne kereszteljétek meg ha nem lessz keresztény ugyanis bizonyos fogadalmakat tesztek le a nevében,ha nem vallásosan nevelitek és felnöve ezeket megszegi,akkor az ö baja lessz,saját gyereketeknek ne akarjatok rosszat.

2022. máj. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
64%

13 vagyok

Nàlunk igy van, akkor is ha lepontoztok

2022. máj. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
61%
Ma már a keresztelő pont olyan divat, mint a templomi esküvő. Sajnos, a vallási részét nagyon-nagyon kevés pár gondolja komolyan, a többséget csak a külsőségek érdeklik.
2022. máj. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 NTBS ***** válasza:
Lehet, de az adott paptól sok függ. Elképzelhető, hogy nemet mond.
2022. máj. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mondjuk arra én is kíváncsi vagyok, hogy akinek a templomi esküvő nem volt fontos, az miért akarja megkereszteltetni a gyerekét. És miért pont katolikusnak, holott a protestáns egyházak ahogy a házasságban, úgy a keresztelésben is rugalmasabbak, mint a katolikusok.
2022. máj. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!