Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Július 4 alkalmából illik...

Július 4 alkalmából illik valamit mondani vagy megköszönteni egy amerikai ismeröst?

Figyelt kérdés
Elvileg ez a legnagyobb nemzeti ünnnepük, de nem tudom, mi a szokás ilyen esetben, ehhez szokás gratuálni, valam ajándékot adni vagy hasonló?

2022. jún. 27. 14:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mondhatsz neki annyit hogy "Happy 4th of July!", de nagyon túltolni nem kell.


Azért én is furcsán néznék arra az amerikaira, aki megajándékozna március 15 alkalmából.

2022. jún. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én sem komoly ajándékra gondoltam, csak valami apró figyelmességre (pl mintha március 15 alkalmából adnának egy kokárdát)
2022. jún. 27. 19:21
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Oszinten szolva kb. annyi ertelme van mint zsidoknak boldog hanukkat vagy araboknak boldog ramadant koszonteni nem-zsidokent es nem-arabkent: mivel neked semmi kozod az adott unnephez, nyomulos eroltetett 'jofejkedesnek' fog leginkabb tunni. En se varom el semelyik kulfoldi ismerosomtol hogy marcius 15.-en vagy augusztus 20.-an boldogunnepezzen nekem.
2022. jún. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem szokas "koszonteni" 4th of July alkalmabol.

Max. "te hol fogod tolteni" - ertsd melyik unnepsegre megy el, amit az allam, a varos, vagy a szomszed rendez. De kulon emiatt nem szokas felhivni valakit, hogy "csak azert hivlak hogy megkerdezzem, hogy hol leszel 4-en", kb korbe is rohognenek.

Ahogy irtak elottem is, hulyen jonne ki, ha felhivnalak, hogy boldog marcius 15-et, vagy legyen kellemes augusztus huszadikad.

2022. jún. 28. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%
Tény, hogy hülyén jönne ki. Azonban a hülyeségek meg is tudnak honosodni. Például: a magyar nyelvbe beszivárgott a "szép napot"-ozás, ami borzalmas...
2022. jún. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen NEM a magyarországi szokások érdekelnek, hanem az amerikaiak!

MO-on az is hülyén nézne ki, ha bolodg Szent István anpot kívánna valaki, Írországban meg ír származású, de máshol élö íreknek meg teljesen normális a boldog Szent Patrik napot kívánni.


Mellesleg em tudom, az 5-nek mi baja van a szép napot-tal, szerintem teljesen rendben van.

2022. jún. 28. 09:38
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

Azzal tisztában vagyok, hogy a szép napotozást már nem lehet kigyomlálni a nyelvből, ezért nem is hadakozom ellene, csak itt-ott megemlítem, hogy ne merüljön feledésbe a története.

A szép napotozás egy viszonylag új keletű dolog. 15-20 évnél nem régebbi a magyar nyelvben. A szép napotozás az angol have a nice day című kedélyeskedés átültetése a magyar nyelvbe. Ez azonban korábban nem volt jelen a magyar nyelvben, hiszen, a jó reggelt/napot/estét kívánás az a magyarban nem elköszönés, hanem üdvözlés (most tekintsünk el a további jó napottól, mert az informális elköszönés). A szép napotozás a viszontlátásra helyiértékét vette át a köszönésben, magyarán, ahelyett mondják.

2022. jún. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Bocs, hogy ellenkezek, de a szép napot a németböl került be a magyar köznyelvbe, és ott elköszönésként használják.

Szerintem ettöl még a viszontlátásra is megmaradhat, de annak csak a személyes talákozáskor van értelme, virtuális kontakt esetében nem, mert nem látod (nem találkozol) az illetövel.

Másrészt a szép napot nem csak elköszönés, hanem egy jó kívánság is a másik felé a nap további részére vonatkozóan.

Szóval én inkább pozitívnak tartom, hogy bekerült a magyar szóhasználatba, mert a meglévökköz képest bövítést jelent.

2022. jún. 28. 10:37
 9/16 NTBS ***** válasza:
100%
Nem kell ajándék. Érdeklődj mivel töltik a napot.
2022. jún. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Az adott napot éppen velem fogja tölteni az ismerösöm, szóval ez kiesik.
2022. jún. 28. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!