Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Hogy szoktátok ünnepelni...

Hogy szoktátok ünnepelni augusztus 20-i nemzeti ünnepet?

Figyelt kérdés

Hogy ünneplitek a Szent István napot/államalapítás ünnepét? Mit szoktatok ilyenkor csinálni?


Számomra tök érdekes, hogy a magyarok közül sokan gyakorlatilag nagyban tesznek a nemzeti ünnepeikre... Sokak számára csak púp a hátukon. Egyesek még az ellen is tiltakoznak, hogy egyáltalán legyen valamilyen ünneplés, koncert, tűzijáték, vagy bármi, mert teljesen feleslegesnek tartják. A világ sok mások pontján, például az Egyesült Államokban pedig a nemzeti ünnepek gyakorlatilag hasonlóan nagy ünnepnek számítanak, mint a vallási, családi, illetve kulturális, például az említett Egyesült Államokban a 4th of July, vagyis a függetlenség napja egy hatalmas ünnep, amit mindenki megünnepel, mindenki hazamegy a családjához, grilleznek, tűzijátékoznak, ünnepi programokat néznek stb. De másutt is van ilyen a világban, sok országban. Nálunk bezzeg vannak, akik a tartalmát sem tudják, púp az egész számukra, nem akarnak semmiféle ünneplést stb.


Miért alakult ki ez nálunk?



2022. aug. 20. 23:58
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
*az államalapítás ünnepét
2022. aug. 20. 23:58
 2/26 anonim ***** válasza:
43%

Annyi ünnep van és nehéz is mindent számon tartani mi micsoda.. némelyiket én sem tudom pontosan vagy épp a dátumokat. Nem azért mert buta vagyok csak nem izgat annyira, majd ha ott az idő úgyis megtudom hogy ünnep van


Amerikát szeretem hogy néhány ünnepet annyira megtartanak pl a karácsony mesés ott, halloween.. szivesen áttélném..


Sokan amit nem szeretnek az ünnepekben az az hogy nincs bolt mert hiába bevásárol az ember tuti hogy valami akkor fog hiányozni mikor nem tudod megvenni..


Mi nem tartjuk már csak a karácsonyt meg a halottak napja de mást kb semmi

Régen 10 éve tiniként imádtam a húsvétot de mára már az is kiment a divatból :/

2022. aug. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
77%

Nos, van egy érdekes párhuzam, aközött, hogy az adott országban milyen az életszínvonal és hogy mennyire szeretik az adott országot.


Nos USA-t emiatt felesleges felhozni példaként, egy teljesen más világ, itt meg az átlag ember örül annak, hogy van egy szabad pihenőnapja. Elmenni valahova szórakozni, vagy bulit rendezni.... Ismét arról az országról van szó ahol sok ember azt számolgatja, hogy egyen hónap végén vagy adja fel a csekkeket.

2022. aug. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

#2.

Köszönöm a válaszod!

Azért ilyen alap ünnepek tartalmát azért illene tudni... Nem arról beszélek, hogy hirtelen nem jön valakinek a szájára, nem jut eszébe, hirtelen kiment a fejéből, hogy mindjárt itt van, hanem arról, ha tényleg nincs igazán fogalma róla. Ha valaki nem tudja, hogy mit ünneplünk egészen pontosan a magyar költészet napján, mikor végezték ki az aradi vértanúkat, mikor van a madarak és fák napja az sokaknál előfordul, de azért általános iskolai után illik tudni a legalapabb ünnepek mibenlétét. Ez azok számára is praktikus, akik utálják az ünnepeket, mert legalább megkímélik magukat a kellemetlen meglepetésektől.


A 4th of July náluk hasonló nagyságú nemzeti ünnep tartalmilag, mint nekünk magyaroknak az augusztus 20. De ez csak egy példa volt. Sok helyen ünneplik még meg a nemzeti ünnepüket hasonlóan.


Azokat soha nem fogom tudni megérteni, akik nem gondolkodnak előre ünnepek előtt. Sok helyen sokkal több munkaszüneti nap van sőt, sok hely van vasárnapi/szombati/pénteki boltzár is. Náluk mégsem megy a panaszkodás, hanem mindenki örül, hogy legalább pihenhet. Az ünnep eleve nem a megúszásról kellene hogy szóljon... Ezt az oldalt is sokszor ellepik a különböző ünnepek előtt a kérdések, hogy nyitva lesz-e a posta/fodrász/ruhabolt/drogéria/bolt/stb. Soha nem értem, hogy miért ekkor jut eszébe sok embernek leélni az élete hátralevő részét. Az is lehet egy megoldás ünnepek előtt, hogy közvetlenül azután, hogy valami elfogy, felírjuk a bevásárlólistára, valamint összeírjuk a többi szükséges dolgot is.


Azt valamiért nem értem, hogy miért lett ennyire első ünnep a karácsony, holott számtalan másik ünnep is van az évben sőt, eredetileg a húsvét nagyobb ünnep volt, mint a karácsony. Talán azért, mert akkor van minden ember bezárva, és nem tud igazából mást csinálni, csak ünnepelni.

2022. aug. 21. 00:50
 5/26 anonim ***** válasza:
71%
Én azt nem értem hogy ér rá valaki ilyen fszságokon gondolkozni? Nem dolgozol?
2022. aug. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
91%

Annak itt is örülnek, hogy nem kell dolgozni, hol azzal a gond.

Amúgy már a sulikban megalapoznak rendesen annak, hogy sokan már tudat alatt ne legyenek oda az ilyen ünnepekért... szerintem a legtöbb gyereknek rémlik sulis időből a kötelező ünneplő, meg rá a válasz, mert kötelező és pont, aztán mi maradt meg mint gyerekkori emlék. Ja, nemzeti ünnep volt, egész nap ülhettünk a kényelmetlen ruhában. Jó, aug 20 pont nem suliidőre esik, de a nemzeti ünnepek közé sorolható ugyanúgy.

2022. aug. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
81%
Leülünk azt eszünk, amíg van mit. Idén a karácsonyi menüt is megettük, mivel decemberre nem lesz mit, mert elviszi a magas rezsiár.
2022. aug. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy ez a szocializmus öröksége. Akkor kötelező volt ünnepelni, úgy, ahogy azt a hatalom előírta. Május elsején sok gyár dolgozóit kötelezően rendelték ki felvonulni. Augusztus 20-át az új kenyér ünnepévé tették. Mindenkinek azt kellett mutatnia, hogy örül és ünnepel. De sokakban volt egy belső ellenállás. Nem érezték sajátjuknak az ünnepet, mint pl az amerikaiak. Ez a belső ellenállás szerintem sokakban megmaradt. Csak azért sem ünnepelnek, örülnek, hogy ezt megtehetik, kimondhatják. A szabadnapnak örülnek, de ennyi.
2022. aug. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem ünnepeket, számomra nincs jelentősége.
2022. aug. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
*ünnepelem
2022. aug. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!