Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Hogy szoktátok ünnepelni...

Hogy szoktátok ünnepelni augusztus 20-i nemzeti ünnepet?

Figyelt kérdés

Hogy ünneplitek a Szent István napot/államalapítás ünnepét? Mit szoktatok ilyenkor csinálni?


Számomra tök érdekes, hogy a magyarok közül sokan gyakorlatilag nagyban tesznek a nemzeti ünnepeikre... Sokak számára csak púp a hátukon. Egyesek még az ellen is tiltakoznak, hogy egyáltalán legyen valamilyen ünneplés, koncert, tűzijáték, vagy bármi, mert teljesen feleslegesnek tartják. A világ sok mások pontján, például az Egyesült Államokban pedig a nemzeti ünnepek gyakorlatilag hasonlóan nagy ünnepnek számítanak, mint a vallási, családi, illetve kulturális, például az említett Egyesült Államokban a 4th of July, vagyis a függetlenség napja egy hatalmas ünnep, amit mindenki megünnepel, mindenki hazamegy a családjához, grilleznek, tűzijátékoznak, ünnepi programokat néznek stb. De másutt is van ilyen a világban, sok országban. Nálunk bezzeg vannak, akik a tartalmát sem tudják, púp az egész számukra, nem akarnak semmiféle ünneplést stb.


Miért alakult ki ez nálunk?



2022. aug. 20. 23:58
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Engem sem érdekel, nem veszek részt semmilyen ünnepségen, foglalkozom a magam dolgával. Hogy miért...passz.
2022. aug. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. De nem csak ezt, egyik állami és egyházi ünnepet sem tartom.
2022. aug. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
87%
Elmegyek bulizni.
2022. aug. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
84%

Sehogy. Tradíciók nekem az alábbiakhoz kapcsolódnak:

- húsvét (sütés, díszítés, tojásfestés és a gyereknek csokikeresés)

- születésnapok és névnapok a családban

- Halloween (sütés, díszítés, beöltözés, trick or treat a gyereknek)

- saját készítésű adventi naptár a gyereknek

- Mikulás (sütés, csoki az ablakba a gyereknek)

- karácsony (sütés, díszítés, faállítás, ajándékok)

2022. aug. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Mi a családdal szüleimmel mindig nyaratunk augusztus 20-án mert azon a héten a szüleim munkahelyén leállás volt és akkorra tervezték be a nyaralást. Aztán amikor felnőtt lettem szintén javarészt olyankor mentem nyaralni barétokkal, barátnőmmel, vagy ha nem is mentünk de ha épp hosszú hétvégén volt aug 20 akkor mindig terveztünk 2-3 napos programot. De volt olyan év amikor a háznál dolgoztam mert előtte nem sokkal korábban vettem meg a házat és akkor minden létező szabadidőmet arra használtam hogy dolgozhassak kint és haladni tudjak hogy mielőbb kész legyek. Tavaly például azon a napon családi összejövetel volt mert akkor ért rá mindenki. Idén vagy is tegnap kihasználtam hogy végre nincs az a hőség és a barátnőmmel elmentünk kirándulni és persze kipróbáltuk a nem rég vásárolt autóját hogy mit bír viszonylag hosszú úton és milyen hibák jönnek elő esetleg amiket nem vettünk még észre.
2022. aug. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
80%

Mivel jelenleg egy szervezett bűnözői kör (a Fidesz/NER) gyakorlatilag ellopta az államot és gőzerővel építi le a demokráciát, ezért sajnos jelenleg semmi ünnepelnivaló nincsen augusztus huszadikán.

De mégis van egy nagyon erős, aktuális üzenete az ünnepnek: I. István király (nem mondom, hogy szent, mert nem vagyok katolikus, és a szentség az ő agyszüleményük) legnagyobb tette, hogy belátta, hogy Európához, a Nyugathoz tartozunk, és oda csatlakoztatta az országot. Nem pedig kelethez, a barbársághoz, a pusztuláshoz, ahogy a mostani rablóvazérünk.

2022. aug. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
83%
16. Ja. És tűzzel-vassal írtotta azokat, akik másképpen gondolkodtak.
2022. aug. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
26%

"16. Ja. És tűzzel-vassal írtotta azokat, akik másképpen gondolkodtak."


Jól tette.

2022. aug. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
75%
18-as, te tényleg ilyen beteg ember vagy? Szerinted ki kell írtani mindenkit, aki máshogy gondolkodik, mint te? :o
2022. aug. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:
81%
Nem ünneplünk, kb azt se tudom mit kéne ünnepelni, meg melóztam is tegnap.
2022. aug. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!