Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mindenszentek idején milyen...

Mindenszentek idején milyen mennyiségű virágot visztek ki a temetőbe?

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk kint a temetőben és kicsit rossz érzést keltett bennem, hogy mi csak 1 nagyobb, illetve egy kisebb cserepes krizantémot vittünk síronként. Más sírhelyeken, viszont sokkal több virágot láttam.

Tudom, hogy nem a mennyiség fontos, hanem a szándék, de az is rátett egy lapáttal, amikor meghallottam, ahogyan 2 öregasszony kibeszéli a másikat, mert kevés virágot vitt.



2022. okt. 31. 16:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Nullát.


Ilyenkor mécseseket viszünk.

2022. okt. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Pár cserép krizantémot és mécsest is.
2022. okt. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Csak gyertya !
2022. okt. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Zárt urnatemetőben van apám, ahová sem virágot,sem gyertyát nem szabad bevinni. A templomban fogok gyújtani érte egy mécsest. A nagyszülőkhöz 1-1 szálat szoktunk tenni krizantémból.
2022. okt. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Mi mindig művirágot veszünk, a tavalyit pedig kidobjuk.

De nem az a lényeg, nem sokat költünk koszorúra. Általában ilyen gipszbe öntött virágot veszünk, vagy valamilyen díszt, például karácsonykor ilyen kis angyalkás szobrot vettünk már idénre.

Ezek nem nagy drágaságok, a virág általában 2-3 ezer forint szokott lenni, az angyalkás szobrot pl most a Tediben vettük, talán 2000-ért? Így ha elveszne sem nagy kár érte.

Viszont szerencsére nálunk nem lopnak, még a tavalyi nagy mécsesek is megvannak (ezek a 30-40 centisek). Na azokba veszünk mindig újra csak mécsest, meg mindig egy újat. Tehát most a tavalyit gyújtottuk újra, meg az ideit. Jövőre a tavalyit már kidobjuk, így megint csak kettő lesz rajta.


Na és most jön a lényeg.

Ez csak egy család.

De nagyszüleim sírjára viszünk mi, az én szüleim külön (külön háztartásban vagyunk) meg a nagynénémék is, meg azoknak is van két gyereke és családjaik (unokatesómék). Na pont emiatt nagyszüleim sírja minden évben TELE van. Kb alig fér már rá valami, annak ellenére, hogy csak mécsesből gyűlik 2 évi adag, a virág minden évben friss.

2022. okt. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
A sír méretétől és kialakításától függ. Van olyan koporsós sír, aminek csak a széle kő, a belseje föld, meg váza is van, oda több tövet is vittünk, meg pár szál vágott virágot is, meg van kővel fedett urnasír is, ott csak egy kis cserepes virág fér el.
2022. okt. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Éppen ma morogtam anyuval. Apu hamvasztva lett, ő az első, akinek urnasírja van. És nem érti, hogy erre nem fér a hülye koszorúja...
2022. okt. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%

Édes Istenem! :D

A sok buta birka, akik egymásra licitálnak.

amúgy az nem jutott az eszedbe, hogy ahol nagyon sok virág van a síron, oda nem egy ember vitte ezt a mennyiséget?

tök hülyeségnek tartom ezt az egész temető-dolgot. Ha én meghalok, senkinek a nyakába nem lesz ilyen hülyeség varrva. szétszórnak és szevasz.

2022. okt. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 NTBS ***** válasza:
67%
Amennyi a kertben terem.
2022. okt. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
Egy szál szép virág/halott + 1 mécses/sír.
2022. nov. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!