Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mi jut eszedbe augusztus 20-ról?

Mi jut eszedbe augusztus 20-ról?

Figyelt kérdés

Kár, hogy az Ünnepek rovatban nincs "Augusztus 20" vagy legalább "Nemzeti ünnep" kategória, így csak az "Egyéb kérdések" között tudom ezt kiírni az ünnepeken belül..


Augusztus 20-ról sok mindent mondtak már, volt az államalapítás ünnepe, és az új kenyér ünnepe is. Ez két pozitív megközelítés, ez talán az egyetlen igazán pozitív nemzeti ünnepünk. A tűzijáték is mindig tetszik, bár most nem tévéztem, a mi városunkban pedig nem volt tűzijáték, így most tűzijáték nélkül telt nekem az ünnep. Augusztus 20-án a tűzijáték után szinte minden évben bemutatják az István, a király valamelyik változatát, általában az eredetit, az is mindig tetszik (nem tudom, hogy idén volt -e ilyen, nem tévéztem, szabadtéri rendezvényen voltam), de hiába vagyok tisztában a történelemmel, és hiába vagyok büszke az ezeréves fennállásunkra, valamiért mindig Koppánynak szurkolok és úgy érzem, hogy jobban jártunk volna Koppánnyal...


Kinek mi jut eszébe augusztus 20-ról? Kinek mit jelent ez az ünnep?



2023. aug. 21. 07:30
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

#10

Teljesen mindegy! Ne törődj ezzel! Ezek a helyes emberek el sem olvassák a válaszokat, csak pontoznak. Valamilyen versenyben úgy juthatnak előrébb, ha sokat pontoznak. Mást ez nem érdekel, csak őket.

2023. aug. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
86%
Nekem most az ideiről az, hogy hol maradtak a Nyitva lesz… kérdések.
2023. aug. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
81%
a korrupció, mi más? az egész országról ez jut eszembe
2023. aug. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
77%

#13

Ez szellemes volt, és igaz.

2023. aug. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
86%

Nyilván csak a fennmaradt írásokból lehet fogalmunk arról, hogy mi történt itt a 900-as évek végén, de számomra István minden, csak nem szent. Gyakorlatilag eladta az őseit a pápának.

Az a félelmetes, hovy gyakorlatilag semmi sem változott. Ma is dúl a "nemzeten" belüli megosztottság. Ráadásul az egyháznál kártékonyabbat el sem tudok képzelni.

2023. aug. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmit, és aug 20-ról csak az jut eszembe, hogy vége a nyárnak, mindjárt ősz, hideg lesz, borús, és esős napok.
2023. aug. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Semmi, max ha hosszúhétvége van miatta annak örülök. Idén csak annyi hatása volt rám hogy át kellett szervezni a bevásárlást más napra.
2023. aug. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
68%
Az új kenyér 🚩❤️
2023. aug. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
melóba duplapénz
2023. aug. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
66%
Nem nagyon érdekelnek az állami ünnepek, nekem csak azt juttatja eszembe mikor megkülönböztetjük egymást aszerint, hogy ki melyik országba született, holott ugyanolyan emberek vagyunk független attól, hogy a térképen emberek által húzott határokon belül hol születtünk.
2023. aug. 22. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!