Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mi jut eszedbe augusztus 20-ról?

Mi jut eszedbe augusztus 20-ról?

Figyelt kérdés

Kár, hogy az Ünnepek rovatban nincs "Augusztus 20" vagy legalább "Nemzeti ünnep" kategória, így csak az "Egyéb kérdések" között tudom ezt kiírni az ünnepeken belül..


Augusztus 20-ról sok mindent mondtak már, volt az államalapítás ünnepe, és az új kenyér ünnepe is. Ez két pozitív megközelítés, ez talán az egyetlen igazán pozitív nemzeti ünnepünk. A tűzijáték is mindig tetszik, bár most nem tévéztem, a mi városunkban pedig nem volt tűzijáték, így most tűzijáték nélkül telt nekem az ünnep. Augusztus 20-án a tűzijáték után szinte minden évben bemutatják az István, a király valamelyik változatát, általában az eredetit, az is mindig tetszik (nem tudom, hogy idén volt -e ilyen, nem tévéztem, szabadtéri rendezvényen voltam), de hiába vagyok tisztában a történelemmel, és hiába vagyok büszke az ezeréves fennállásunkra, valamiért mindig Koppánynak szurkolok és úgy érzem, hogy jobban jártunk volna Koppánnyal...


Kinek mi jut eszébe augusztus 20-ról? Kinek mit jelent ez az ünnep?



2023. aug. 21. 07:30
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
48%

Évek óta sajnos az jut eszembe, hogy mennyire nincs fogalma a jelenlegi kormánynak Szent Istvánról. De azért hivatkozik rá. Kabaré.

Az István a király meg úgy van megírva, hogy Koppánynak szurkolj. Ennyi az egész. Dramaturgia.

2023. aug. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az jut róla eszembe hogy nem kell dolgozni és ország tortát kóstolhatok a férjemmel. Persze tudom, hogy mit ünneplünk, de én nem tudom azt ünnepelni,túl távoli az egész.

Tűzijátékot feleslegesnek tartom, elég lenne levetítetni az előzőek valamelyikét a tévében, inkább valami fényjátékot néznék helyette, vagy drónos akármit. Ami csendes, nem zavarja az állatokat, emberek egy részét és nem veszélyes.

Kenyéren sincs mit ünnepeljek, rég nem ettem igazán finomat.

Államalapítást inkább gyászolom. Ami itt megy az borzasztóan szomorú.

2023. aug. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
76%
Kár volt ez az országot megalapítani
2023. aug. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!