Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Halloween Magyarországon...

Halloween Magyarországon azért ennyire tabu és kevésbé népszerű még mindig mert "drága" hóbort amihez túl szegény a társadalom?

Figyelt kérdés

Erről a videóról jutott eszembe az összefüggés.

https://www.youtube.com/watch?v=15bD-r_kDg8


Kvázi a gazdag angolszász országokból ered és nem véletlen, hogy pl. a csóró Albániában vagy Moldovában még ennyire sem elterjedt míg a németeknél meg igen pedig nekik aztán semmi közük az angolszász kultúrához szóval csak a jólét lehet a magyarázat.

Azért egy ilyenkor megkreált komoly dekoráció nem éppen olcsó hobbi (lásd videó). Már a karácsonyi ünnepet (nagy vacsora/ajándék/fenyőfa) is egyre kevesebben engedhetik meg igazán maguknak.


Azt is észrevettem, hogy Halloween-t nálunk a fiatalok közül is elsősorban a diplomás, értelmiségi multinacionális környezetben dolgozó idegennyelvet beszélők tartják (Halloween-i házibulik).


Gondolom a progresszív multikultis felfogáson túl a jó fizetés is az egyik oka, hogy ács/kőműves/fodrász/Aldi-s eladó örül, ha fáradtan hazaesik Halloween estéjén nem még bohóckodni jelmezben meg full angol zenéket hallgatni.

Legtöbb ismerősöm akik ilyen bulikba eljárnak és posztolnak róla mint nagy IT/SSC/(autóipari) mérnök pozikban dolgoznak.


Talán utóbbi miatt is lehet tüske a magyarokban Halloween-re? Vagyis Halloween=jómódú, jól képzett, kozmopolita fiatalok ünnepe amire legbelül irigy.



2023. okt. 31. 22:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Én ellentmondanék, mert bár nem néztem meg a linkelt videót (mivel a netem már túl gyenge hozzá), de lehet DIY vagy magyarul SK Halloweeni díszeket készíteni. Sőt, ezek a DIY díszek sokszor ötletesebbek, mint a boltiak. Ennek ellenére vannak boltban vett, és nem drága Halloweeni díszeim, amik újra felhasználhatóak, akár a karácsnyi dekorációk.

Nem ezen fog múlni, hogy sikeres-e egy Halloweeni buli vagy sem. Plusz: nem mindenki rendez bulit, csak díszit, esetleg készít néhány Halloweeni egyszerűbb kaját, néz az ünnephez illő lájtos, vagy hardcore filmeket, és jól érzi magát, beöltözve, vagy sem.

Konkrétan, én személy szerint, azért IS kedvelem ezt az ünnepet, mivel semmilyen negatív családi emlék nem kötődik hozzá, míg pl. a karácsonyhoz igen. Ja, és egyszerű, avagy mezei ápolónő (58) vagyok. Nem posztolok semmit sehova, mert nem érzem szükségét, legfeljebb Happy Halloweent kívánok azoknak, akik ünneplik. Az ismerőseim között sem mind gazdag, vagy tehetős, akik hozzám hasonlóan kedvelik, ünneplik Halloweent.

ÉS NEM angolszász ünnep, hanem kelta.

2023. okt. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
54%
Nem, hanem mert a többség begyepesedett
2023. nov. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
79%
Szerintem megkeverted az ok és okozatot, nem a gazdagok ünneplik nagyobb valószínűséggel a Halloween-t, hanem a tanult emberekre (különösen az angolul tudókra) ragad rá nagyobb eséllyel az ünnep szeretete, és ugyebár ők könnyebben is tudnak hozzájutni jól fizető állásokhoz.
2023. nov. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
82%
Nem függ össze a jövedelemmel. 16 évet éltem "gazdag", angolszász országokban. Rohadt nagy tévhit hogy ott mindenki gazdag. De attól még ünneplik. Persze Magyarországon lehet hogy inkább csak a jómódúbb rétegek közt népszerū, de hát azok meg általában minden ilyen, profitgenerálás céljából "beszivárogtatott" vacaknak örülnek mint pincsi a gumicsontnak.
2023. nov. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
94%
Tüske legfeljebb benned van, értelmesebb magyarban nincs. Pont semmi köze pártálláshoz és jövedelemhez. Aki akarja, bohóckodik, aki nem akarja, nem. Ilyen egyszerű.
2023. nov. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
43%
Mi az hogy kevésbé népszerű? A Halloween itthon nevű Facebook csoportban sokan halloween eztek.
2023. nov. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
80%

Itt most nem az anyagi oldalát kell nézni ennek a dolognak, mert kb semmi összefüggés nincs ebbe.

Ha most maradunk annál hogy Magyarországon sokan miért nem tartják meg jönnek azzal hogy ez nem magyar szokás, meg izé, ennek pontosan az az oka hogy a régebbi generáció nem ebben nőtt fel, régen nálunk még ennyire sem volt tartva mint mostanság. Amikor én voltam gyerek 90-es meg 2000-es években akkor ez a Halloweenezés ennyire sem volt jellemző idehaza, egyes amcsi filmekből meg sorozatokból tudta mindenki hogy létezik ilyen hagyomány és pont. Akkor az üzletekbe még ennyire sem voltak dekorációk, meg jelmezek, meg különféle dolgok, ezek jóval később jöttek be apránként.

A mostani gyerekek, meg tinik már ebben nőnek fel és ha ez a generáció elnőtt lesz meg idősebbek lesznek és persze viszik tovább a hagyományokat a gyerekeiknek, unokáiknak akkor ez a dolog idehaza is egyre elterjedtebb és népszerűbb lesz. Az én korosztályomból max azok tartják akiknek gyerekeik vannak és olyan közösségben élnek ahol ez jellemző.


Meg azok az emberek akik ezt fikázzák meg mondják hogy hú ez amcsi ünnep meg mittudomén, azok nem tudják megemészteni hogy már nálunk is kezd kialakulóban lenni ez a dolog, és itt sem feltétlen a pénz miatt hogy nem tudják megvenni ezeket a dekorációkat még apránként sem, hanem mert egyszerűen nem akarják. Meg én azért hallottam meg olvastam olyat is akik így fikázzák ezt hogy irigységből mert az Ő gyerekkorukból ahogyan az enyémből is kimaradt ez a dolog teljesen. Én mondjuk nem fikázom, csak hidegen hagy a dolog ennyi. Ha lesz gyerekem egyszer valamikor nem fogom őt megfosztani ettől az élménytől ha szeretne ezen részt venni, de ez megint csak az én véleményem.


Én mondjuk a dekorációk terén jobb szeretem a karácsonyi dekorációkat és arra készülök szívesen, de ez már más téma.

2023. nov. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
83%
Nem azért. Azért, mert idegen.
2023. nov. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
36%

Magyarországon az emberek eleve megkeseredettek és/vagy csórók, de egy cigi árából meglehet venni a faragókést és a tököt, így a pénz nem releváns.

Inkább az, hogy a vidám, jópofa, hangulatos ünnepek ellene mennek annak a jó magyar szokásnak, hogy csak mérgelődni, szomorkodni, idegeskedni lehet és aki jókedvű, azt le kell húzni.

2023. nov. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
48%
9., fingod sincs a magyar ünnepekről! :DD
2023. nov. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!