Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Szoktatok otthon is gyertyát...

Szoktatok otthon is gyertyát gyújtani a hozzátok közel álló személyekért, egykor élt emberekért mindenszentekkor és halottak napján?

Figyelt kérdés

Mi általában igen. Van, hogy mindenkiért külön-külön, van hogy gyújtunk XYQ mennyiségű gyertyát, teamécsest és mécsest, majd hagyjuk égni őket egy ideig, akár végig. Általában imádkozunk egyet értük, különösen azokért, akik abban az évben haltak meg, rájuk gondolunk, beszélgetünk egy kicsit róluk családilag stb. Akár olyan ember, aki rokonunk, barátunk, ismerősünk volt, akár olyan ember akit csak távolról ismerünk.


Pláne úgy, hogy most már sajnos olyan halottaink is vannak, akiknek a sírjához csak repülőgéppel tudnánk kijutni, mivel nem voltak magyarok.


Ti szoktatok otthon is megemlékezni, gyertyát gyújtani mindenszentekkor?



2023. nov. 4. 20:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2023. nov. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Igen
2023. nov. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Esetleg ledes gyertyát, az biztonságosabb
2023. nov. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%
Mi értelme lenne a gyertyának????
2023. nov. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szoktunk. Én sokkal jobban szeretem, mint ezt a kényszeredett temetőjárást.

Nagyim úgy akarta, hogy urnafalban legyenek, pont ezért, mert azt nem kell gondozgatni. Azok már nem ők. Anyám mégis minden évben rágörcsöl, hogy hát úristen hány hónapja nem voltunk ott, MOST aztán nagyon menni kell.


Az itthoni gyertyagyújtás nekem meghittebb.

2023. nov. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2023. nov. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem.
nov. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok hívő, de tudom, értem a jelentését. Nem szoktam.

Nem voltam családos, szüleimmel éltem. A szobám falén emlékképek sorakoznak. A komódon anyám fiatalkori fotója, amit az e gyöngysor ölel körül, amit visel. Apám egyik képe mellett az óráját őrzöm. Én így emlékezem.

nov. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem kell ehhez mindenszenteknek vagy halottak napjának lennie.

Bármelyik évszakban szívesen kimegyek a temetőbe, ha tudok.

nov. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

SZoktam November 1-én este 3 gyergyát gyújtani.

1. A közeli rokonok, jó barátok emlékére.

2. Idősgondozó vagyok, ebből adódóan a halál egy szinten a munkám része. AZ ő emlékükre és a távolabbi ismerősök (pl.volt tanárok) tiszteletére egyet.

3.Az elhunyt házi állataink emlékére. Gyerekként nem volt a családom egy felelősségteljes család... emiatt sok cica megfordult nálunk...

Néha el is gondolkdom, h halál útán valóban újra láthatok minden elhunytat vajon mennyi ideig tart az összes volt cicánkat végig simogatni? Nyilván,h ez valóban így van-e csak a halálom után derül ki. De, azért eljátszom a gondolattal.

nov. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!