Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Támogatnád, hogy átvegyük...

Támogatnád, hogy átvegyük Amerikából a Hálaadás ünneplését hasonló hagyományokkal, csak mi azt ünnepelnénk rajta, hogy Árpád és Álmos elvezettek minket a Kárpát-Medencébe?

Figyelt kérdés
2011. dec. 2. 00:51
 1/5 Shai-Hulud ***** válasza:
71%
Nem. Szerintem nem kell majmolni az USA-t. Vannak nekünk saját ünnepeink.
2011. dec. 2. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Csak akkor támogatnám ha az amerikaiak is átvennék az összes magyar ünnepet..Mivel ők nem fogják így én sem.

Nem vagyok én majom hogy utánozzam őket.

2011. dec. 2. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%
Még a Valentin napot és a Halloweent is eltörölném. Au amerikaiak sem ünneplik egyetlen magyar ünnepünket sem.
2011. dec. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az egyik normális amerikai ünnep a kevés közül a Hálaadás, én személy szerint támogatnám, a magyarok ugyis sokat panaszkodnak és elfelejtenek hálát adni a dolgokért, pláne a Honfoglalásért, szerintem nem lenne rossz ötlet.

a halloweent mondjuk törölném még a világ szinéről is.

2011. dec. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ebern válasza:
Hálaadás szokásban volt vagy még létezik? az év utólsó napján hálaadás és kiértékelése a muló évnek. Az amerikai Thanksgiving nemzeti ünnepük, a Holloween angol származású, meg a Santa Claus is karácsonykor. Azt is lemajmoltuk pedig Volt a Mikulás eredeti ünnep december 6-án. A Mindenszentek-halottaknapja hétvége itt hasonló a hálaadáshoz furcsán egy kicsit de családi összejövetel lett. Amerikában van a memorial day amikor a nemzeti halottakra emlékeznek. Szerintem őrizzük a meglevő ünnepeinket melyek nemzeti vagy vallási hagyományokhoz kötődtek.
2011. dec. 3. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!