Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Nászajándékba miket szokás...

Enigmapont kérdése:

Nászajándékba miket szokás manapság adni? Átlagos pár átlagos esküvőjérol van szó.

Figyelt kérdés

2012. jan. 6. 09:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nekem csak műmosoly lenne az arcomon az örökbefogadott elefánttal...


pénz: átlagos lagzival 10-15 fejenként,ha közelebbi rokon (testvér,keresztgyerek,stb),akkor több,persze a te pénzügyi helyzetedtől függően

2012. jan. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Pénzt, de mi volt már olyan, hogy ajándékkártyát adtunk. Tudod, mostanában már szinte minden áruháznak, boltnak van ilyenje, te megmondod, h mekkora összeget töltsenek rá, kifizeted, az ajándékozott pedig az adott helyen elköltheti. Persze ez csak akkor jó, ha tudod, h esetleg pl. bútort, lakberendezési cuccot akarnak venni, akkor IKEA/ kika kártyát adsz, vagy hasonló.

Legutóbb pedig egy olyan pár esküvőjén voltunk, akiknek már tényleg mindene megvan, nekik egy helyi utazási irodában felhasználható ajándékutalványt vettünk.

És akkor mégsem pénz adsz borítékban, de ugyanolyan hasznos.

2012. jan. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ja, és igen, a mennyit: ez úgy szokás, h a vacsi ára legalább benne legyen, amit elfogyasztotok. Mi fejenként 10e Ft-tal szoktunk számolni.
2012. jan. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszaitokat, nagyon kedvesek vagytok es hasznosak is voltak.
2012. jan. 7. 10:28
 15/18 anonim válasza:
Bosch fúró a papának, körömlakk a mamának - ezekből sosem elég...
2012. jan. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Én a legjobb barátnőméknél szerencsés helyzetben voltam, mert tudtam, hogy hova, és mikor mennek nászútra. Ezért megnéztem hogy oda milyen fakultatív programokat ajánl az utazási iroda, és befizettem őket egy quad szafarira. Nagyon örültek neki, videot is láttam róla.

Ötletesnek tartom még, ha egy csomó kaparós sorsjegyet veszel. Nem olyan mintha pénzt adnál, és lehet, hogy nagyon sokat nyernek rajta. (A barátnőméknek jelképesen ilyet is adtunk a menyasszony táncon. Egy borítékba raktuk, és ezt dobtuk be. A többi barátnak is ezt ajánlottuk, így nem volt feltűnő, hogy csak tőlünk kaptak ilyet).

2012. jan. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 zsolti810113 válasza:
Legalább 10.000/fő, ha közelebbi akkor 25-30-at adhattok. Legalábbis ha 2en mentek, ha mondjuk egy 4 tagú családként, akkor illik min 40.000-et. A sorsjegyet egyébként a mennyasszonytáncnál szokták mostanában, nekünk legalábbis így lesz. Így nem kell feszengeni, hogy van-e mindenkinél még 2-3000 Ft, illetve a rászánt összeget dedikáltan kapja a pár.
2012. jan. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Mi a barátoktól egy utazási iroda ajándékutalványát kaptuk!Összedobták rá az árrát!Elutaztunk belőle és még koncertre is mentünk belőle!Maradandó,felejthetetlen élmény volt!

Voltunk már mi is olyan lagziba ahol a menyasszonytáncnáál nem pénzt hanem sorsjegyet és lottót kértek!Sztem ez nagyon jó őtlet!

2012. jan. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!