Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Van itt rajtunk kívül olyan...

Van itt rajtunk kívül olyan család, ahol karácsonykor nem szokás az ajándékozás?

Figyelt kérdés

Nem anyagi okok miatt. Gyerekkoromban mindig mikulásra kaptunk ajándékokat, így karácsonyra nem is vártuk el soha. Nem is hiányzott, most sem hiányzik 30 éves fejjel sem. A párom családjában sem volt szokás a karácsonyi ajándékozás. A boltokba a médiában csak hajtogatják, ha karácsony akkor ajándékozni kell. Esetleg elgondolkodott-e valaki rajta, hogy bojkottálja a karácsonyi ajándékozást? Csak úgy lehet boldog a karácsony, ha van ajándék?

Soha nem értettem, hogy miért pont karácsonyra kell lecserélni a plazmatévét, miért akkor kell venni új parfümöt, holott még van a polcon 2 üvegcsével stb.


2011. dec. 23. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Mondasz valamit!Nálunk csak a gyerek kap ajándékot.
2011. dec. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát nálunk a család egyik felén nem szokás. Vagyis részben igen. Úgy, hogy a 2 szülő (az én mamám, és a férje) ajándékozik a gyerekeknek, unokáknak. És a szülők pedig kapnak a gyerekektől :)
2011. dec. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%
Nálunk sem szokás a karácsonyi ajándékozás,lehet,hogy túl konzervatívak vagyunk.Szerintem ez is csak egy felkapott valami mint a Haloween,míg a magyar betlehemezés már a feledésbe merült.
2011. dec. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
66%
Nincs ajándék, mert az az ajándék hogy együtt van a család :) Szerintem ez épp elég karácsonyra.
2011. dec. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
66%
Nálunk is csak a gyerekek kapnak ajándékot.
2011. dec. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem manapság az ajándékozás egyfajta szeretet pótlék. Megfigyeltem,hogy sokak számára az ajándék=szeretet. Ezzel próbálják a szeretetüket kimutatni. Elvált szülőknél lehet megfigyelni,hogy próbálják egymást túllicitálni,hogy ki ad nagyobb ajándékot a gyerkőcnek. Unokahúgomék tehetősebbek. Emlékszem egyszer (olyan 8-10 éves lehetett) sírva panaszolta,hogy őt nem szereti az apukája húga,mert tőle csak egy (saját kezűleg) kötött kardigánt kapott. Ő így lett nevelve.
2011. dec. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Persze.

Pl. a Jehova Tanúi családoknál.

2015. ápr. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!