Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Március 15. -én hordjátok a...

Március 15. -én hordjátok a kokárdát?

Figyelt kérdés
2012. márc. 13. 20:56
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Az olasz kokárdásnak üzenem, hogy lehet elviekben okoskodni, hogy az igazi kokárdán kívül kéne lennie a zöldnek, de szerintem a jelkép a fontos. És a piros színű tényleg jobban mutat. :)


A skinheades és jobboldali kokárdás dolgot meg sürgősen felejtsétek el. Normálisak vagytok? Ez olyan mintha az mondanád hogy te nem fogsz magyar zászlót vinni a kezedben, mert a tüntetésen a jobbikosok is azt viszik. Agyhalott volt az a kommentátor aki ezért nem veszi fel. Úgy érzem elviekben súlyosan eltévedt ember az, aki azt hiszi hogy a kokárdát politikai szervezethez kell kötni. Én sem vallom magam se jobb-se bal oldalinak!


Kokárdát a népnek! :D

2012. márc. 14. 18:51
 22/34 anonim ***** válasza:
Lehet persze nem egyet érteni velem. Legyen akkor a magyar zászló függőlegesen sávos, az árpádsávos lehet négyzetmintás, a himnusz jó rockosítva is. A jelkép a lényeg. :-(
2012. márc. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim válasza:
36%

Szia! :)

Én fel fogom venni, ma is rajtam volt az iskolai ünnepélyen. Én nagyon szeretem a kokárdát, imádom ezt az ünnepet :) Majd nem annyira imádom, mint Magyarországot! :) Szerintem mindenki vegye fel! :)))

14/L

2012. márc. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
31%
én nem veszem fel..
2012. márc. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
0%
A kokárdát kitűzni szokták nem felvenni!
2012. márc. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
0%
Én fekete kokárdát hordok.
2012. márc. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim válasza:

ma 23:09

Miért?

2012. márc. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
0%
nekem meg kokárda implantátumom van a mellkasomon
2012. márc. 15. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

"ma 23:09

Miért?"


Van egy mondás miszerint "Sírva vigad a magyar". Himnuszunk szövege és dallama is erre enged következtetni. Egy olyan Szabadságharcot ünneplünk, amelyet elbuktunk. És bár nem ennek a következménye, de speciel ma sem érzem magam szabadnak kicsiny hazámban, ráadásul pont az elnyomótábor tagjai szennyezték be a nemzeti színű kokárda szellemiségét 2006-ban (igaz, ez valószínűleg idővel elmúlik). Ezért újítottam egy kicsit.

Természetesen örülök, hogy sokan az eredeti értelmezésében tűzik ki és emlékeznek meg, de megértem azokat is, akik nem teszik, mert rossz élmények fűzik hozzá. Ez a két vélemény és a köztük lévő konfliktus szintézise.

Ez a véleményem, de tiszteletem a többit is.

2012. márc. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

Igen, elbuktuk a szabadságharcot. Úgy, hogy a nagy Habsburgok is azonnal megadták a 12 pont követeléseinek nagyrészét. Csehország ilyenről álmodni sem mert volna akkor..


Sajtószabadság, évenkénti országgyűlés, felelős minisztérium, őrsereg, magyar nyelv teljes körű használata.stb. Ezt nevezzük egy elbukott szabadságharcnak?

2012. márc. 15. 12:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!