Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Temetésre megyek. Talpig...

Temetésre megyek. Talpig feketeben leszek termeszetesen. Csak a koromlakk más színű (nagyon más), baj ez?

Figyelt kérdés
Rövid kormeim a kezemen most szep pirosra vannak lakkozva ,lemossam őket v nem gáz temetésen?
2012. júl. 16. 19:40
 1/10 anonim válasza:
100%

hát...ha sajnos nagyon közeli rokon akor illene szerintem lemosni, de nem lesz vészes szerintem az sem hogyha rajta marad

lehet hogy figyelembe vehetnéd a korod is :)

részvétem :(

2012. júl. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nem gáz. Ilyen alapon vehetnél fekete kontaktlencsét is, hogy kimutasd a mély fájdalmadat...


Amúgy furcsa a talpig fekete. A hívő emberek fehér felsőt vesznek fel, utalva arra, hogy az elhunyt egy jobb helyre költözött, a halál nem vége mindennek. Egy egyházi temetésen kifejezetten visszatetsző a talpig fekete.

2012. júl. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi,akkor lehet inkább lemosom,mert közeli rokon a nagymamám temetjuk:( Ám nem gondoltam,h ilyen sokaig fennmarad már egy hetes a festés.A korommal kapcsolatban,nem ertettem amit írtal?Hogy maradjon mert fiatal vagyok? Köszönöm amúgy q valaszod!
2012. júl. 16. 20:28
 4/10 A kérdező kommentje:

2. kedves!

Akkor legyen rajtam fehér,ezt nem tudtam amit írtal! Akkor utána kérdezek,nem tudom milyen vallású volt a nagyi,én magam tudom,h engem nem kereszteltek meg( volt aki ujjal mutogatott rám a csaladba,h pogany vagyok)

2012. júl. 16. 20:33
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A piros körömlakk kifejezetten illetlen egy temetésen, hisz ez a szín a csábítás, a nemiség, és az életöröm színe. Egyáltalán nem illik temetésre, még akkor sem, ha egyébként a fekete remekül mutat (más eseményeken) kevés pirossal feldobva.


Lemosod, aztán legközelebb újra lakkozod. Egy perc alatt megoldod, de egy élten át hallgathatnád a konzervatív nőrokonoktól...

2012. júl. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Ha a nagymamád halt meg,akkor maradj talpig feketében. Az egyházi temetéseken sem szokás fehér felsőt viselni. Ez legfeljebb valamelyik szekta szokása.
2012. júl. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%
Az én nagymamámnak a temetésén az egyik rokon talpig fehérben volt.
2012. júl. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat,lemostam a lakkot! Nem akarok konfliktust,elvagyok piros szín nélkül is ezen a napon!

Sziasztok!

2012. júl. 17. 07:50
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha közeli a családtag, akkor lemosnám. Majd később visszafested. Viszont, ha nem olyan közeli, akkor én nem is szoktam talpig feketében menni.

Nem tudom azt honnan szedte az egyik válaszadó, hogy az egyházi temetéseken szokás a fehér felső. Mi vallásos, katolikus család vagyunk generációk óta, és feketében volt mindenki a mamám temetésén. Az Egyház szokta időnként temetéskor a lila színt használni, mint a bűnbánat jelét.

2012. júl. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
0%
ez a legfontosabb a körmöd ?.. szánalmas vagy szerinted ki fog téged nézni senkit nem érdekelsz nagyanyádat temetik nem téged idióta.
2013. nov. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!