Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Angliában ünneplik a halloweent?

Angliában ünneplik a halloweent?

Figyelt kérdés

2012. júl. 17. 21:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
igen.
2012. júl. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én inkább úgy mondanám,hogy annyira ünneplik a halloweent Angliában, mint otthon Magyarországon.

Mivel túl sok a bevándorló(arab,török,fekák,magyarok,lengyelek,brazilok,kínaiak stb) akik nem élnek ezzel a hagyománnyal. Bár lehet kapni halloweenes jelmezektől kezdve a mindenféle kellékekig, de csak páran díszítik a lakásukat. Néhol csinálnak partikat,és pár gyerek kopogtat csak be pár helyre,többnyire ismerős lakásokba.


6 éve élek kint. Még az első évben volt kopogás,de azóta senki nem kopogtat halloweenkor,és évről évre egyre kevesebb jelmezes alakokat látni..Feltételezem hogy inkább Amerikában van a halloweenak nagy sikere..

2012. júl. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát inkább amerikai hagyomány ez, de Európában is kezd elterjedni - így feltételezem, hogy Angliában is.


De ez igazán amerikai ünnep.

2012. júl. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Gondolom...
2012. júl. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igazából Amerikában nagy szám,de máshol is ünneplik.
2012. júl. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

egyik ismerősöm kint van Angliába, ő mesélte még tavaly, h ünnepelték. igaz ő egy kisebb városban van, de a gyerekek beöltöztek, végig járták a házakat stb..

am a Roxfortba is ünnepelték a halloweent a Harry Potter 1-ben :SDA:_SDA:_SDA:_SD

2012. júl. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem amerikai hagyomány... Nem ott kezdték. Én tavaly voltam kint Londonban és a környéken kb. mindenki ünnepelte. Majdnem minden ház fel volt díszítve, tele voltak gyerekekkel az utcák, nem csak ismerősökhöz mentek hanem rendesen házról házra. De lehet mert én egy bevándorlómentes részen laktam.
2012. júl. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én egy angol kisvárosban élek jó ideje,és nem nagyon ünneplik. Pár gyerek beöltözik,kopogtat,de sokan nem nyitnak ajtót, így évről évre kevesebb gyerek öltözik be. A felnőttek nem csinálnak nagy dolgot vele.

Én sem szoktam ajtót nyitni,mert nem ünneplem a halloweent.

2012. júl. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ismerek kint élőket, mindig ünnepelték, nagy buli, beöltözve gyerekek is felnőttek is. Jól nézett ki képeken, én örülnék ha nálunk is lenne ilyen igaz Halloween... de hát nem nagyon van. Nálunk mindent csak leszólnak, hogy minek az és ülnek otthon a fotelban tévét bámulva. Az biztos jobb..
2012. júl. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Miért ne ünnepelnék? Attól hogy királyság még ugyanaz:$
2012. júl. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!