Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Miért nem tartunk mi Halloweent?

Miért nem tartunk mi Halloweent?

Figyelt kérdés

Annyira tetszik ez az ünnep !

Miért nem tartjuk mi ezt a Hangulatos ünnepet ?

Gondoljatok bele hogy élveznék a gyerekek .

És milyen klasz hangulatba lehetne beöltöztetni az egész várost ( falut ) .

Ki Szeretné még tartani a halloweent ?



#ween
2012. máj. 23. 16:31
1 2 3 4
 1/34 klopusz ***** válasza:
64%

Szia!


Szerintem Magyarországon is létezik ez az ünnep, csak nem ilyen harsány módon. Ez ugyanis nálunk a Halottak napja, vagy Mindenszentek. Kis hazánkban inkább bensőséges, családi megemlékezést jelent.


A Halloween - bár nekem túl amerikai - már kezd meghonosodni. A gyerekeim sulijában pl. minden évben van tökfaragó verseny és a gyerekek beöltöznek, mint farsangon, járnak osztályról osztályra és gyűjtik a cukrokat.

2012. máj. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
64%
Mert magyarok vagyunk. Inkább a saját népszokásainkat kellene feleleveníteni, mint átvenni mindent Amerikától.
2012. máj. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
52%

Sajnos,sokan tartják már ezt az amerikai ünnepet,de a magyar népszokásokat nem is ismerik.

Ha tehetném,betiltanám ezeket az Amerika majmolásokat.

2012. máj. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
62%

Magyarországon Halottak napja és Mindenszentek ünnepek vannak helyette. Halloween egy angolszász ünnep/szokás.

Személyszerint nekem egyáltalán nem tetszik, ahogy a mexikói Días de los Muertos sem, mert a halál nem vicces, vidám dolog.Mi nem így nőttünk fel, az emberek többségének ez megbotránkoztató.

2012. máj. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
68%
Itt a gond az hogy mindent veszünk át ahogyan már többen is megírták, jó hangulatos ünnep, de a gond az hogy a magyar szokások pedig kezdenek így elhalni. A farsang is már elég siralmas lett szerintem, már nem olyan hangulatos mint régen mondjuk 10 évvel ezelőtt. Akkor ott van a húsvét jó formán már alig járnak el locsolni, én sem járok már mert a nagyszüleimen kívül nincs más lehetőségem maximum a barátnőm de ő utálja és megkért hogy ne merjem meglocsolni. Azzal nincs bajom hogy itt is tarthatjuk ezt csak itt akkor a halottak napja van és az teljesen más az egy meg emlékezés nem ünnep. Ha itt tényleg megmaradnának a népi hagyományok akkor ezek mellé be lehetne tenni újakat de nem így hogy ezt meg ezt elfelejtjük és mindent átveszünk amerikától. Még jó hogy hálaadást nem akarunk tartani-.-
2012. máj. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
23%

azért, mert Magyarországon halottak napja és mindenszentek van...

mellesleg, nem amerikai eredetileg, hanem angolszász (ha jól emlékszem, kelta), csak az amerikaiak szokás szerint felfújták.

2012. máj. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
69%
Csak úgy mondanám, hogy a halloween nem Amerikából indult...
2012. máj. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
57%

Már sokan tartják, tavaly először mi is faragtunk már tököt, idén is fogunk, nagyon jó móka. :)

Ez a beöltözős-csoki kéregetős-dolog valóban nem terjedt el, de mondjuk nekünk van egy farsangunk cserébe... Ettől függetlenül nem csodálkoznék, ha pár éven belül ezt is elkezdenék a gyerekek. Végül is miért ne, egy ártalmatlan, aranyos ünnep, semmi bajunk nem lesz tőle, ha átvesszük. Nekem legalábbis ez a véleményem.

2012. máj. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
43%
Még jó hogy Halloween és Halottak Napja két különböző napon van, tehát simán lehetne mindkettőt tartani. Mellesleg nem tudom miért csodálkoztok hogy egyesek miért kedvelik jobban a Halloweent mint a Halottak Napját, mikor a Halloween egy vidám dolog a Halottak Napja meg halál (kackac) unalmas. A halál nem egy szörnyű dolog, hanem teljesen természetes, az élet velejárója, az össznépi siránkozás, megemlékezés semmire sem jó, a halottaknak már úgyis mindegy, emlékezni meg úgyis emlékszik rájuk az ember.
2012. máj. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 Shai-Hulud ***** válasza:
19%

"megemlékezés semmire sem jó, a halottaknak már úgyis mindegy, emlékezni meg úgyis emlékszik rájuk az ember."


Ugye neked ÉL MÉG az édesanyád???

2012. máj. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!