Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Amerikába miért Hallowen és...

Amerikába miért Hallowen és itt miért halottak napja? :O

Figyelt kérdés

2012. okt. 22. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

A Hallowen eredetileg KELTA ünnep volt, és a halottakat köszöntötték ezzel. Mivel náluk a halál nem szomorú dolog, hanem megtérés az isteneik közé, ezért nem siratták öket, hanem örömünnepet tartottak, tánccal, evés-ivással, meg családi összejövetelekkel.


Ebböl alakitotta ki utána a kereszténység a halottak napját - de mivel a kereszténységben örülni nem lehet, ezért lett ilyen gyászos ünnep.


Amerikába meg az ir/skót, azza kelta eredetü népek vitték át az eredeti szokást, amiböl idövel kialakult a mai - üzletközpontú bohóckodás, aminek már semmi köze az eredeti ünnephez.

2012. okt. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy ezt nem értem, ha már az első írta hogy a kereszténységben örülni nem lehet, a halálnak nem kellene a keresztény vallás szerint is ünnepnek lennie? Elvégre akkor mennek az emberek a Mennyországba, kb. erről szól a vallás is, élj rendesen és akkor üdvözülsz - vagy mi. Ehelyett mindenki siratja a halottakat. Pedig azoknak jó, nem? (Bocs, hogy offolok, de ezt furának tartom.)
2012. okt. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
33%
A Halloween a Mindenszentek. Halottak napja másnap van.
2012. okt. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. okt. 23. 10:09
 5/5 anonim válasza:
92%

3.válaszadó rosszul tudod

Halloween-"amerikai" ünnep október 31-én, fejlett országokba is kezd elterjedni

Mindenszentek-keresztény ünnep, november 1-én tartják a katolikusok

Halottak napja-keresztény ünnep, november 2-án tartják a katolikusok

2012. okt. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!