Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Halottak napja távol az...

Halottak napja távol az elhunyt szeretteinktől?

Figyelt kérdés
Nemsokára halottak napja, és idén (először) nincs lehetőségem kimenni a temetőbe. Már most rossz érzésem van e miatt. Mit tehetnék, hogy emlékezhetnék meg az elhunyt nagypapámról? Gondoltam rá, hogy itthon gyújtok egy gyertyát, de az nem olyan.

2012. okt. 20. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Menj el máskor.. sosem értettem, hogy miért csak halottak napján tartják az emberek kötelezőnek kimenni a temetőbe?

Mást nem tudsz tenni, minthogy gyújtasz egy gyertyát. És persze, hogy nem olyan.

2012. okt. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem csak akkor érzem kötelezőnek, de ez egy olyan nap szerintem, amikor bármi történik ki kell mennem, nincs az, hogy szakad az eső, majd megyek holnap... Sajnos idén már nem is lesz lehetőségem kimenni, ezért is zavar mégjobban a dolog
2012. okt. 20. 22:37
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
ok. zavar. tudsz tenni ellene? ki tudsz menni? nem. akkor mi a fenét problémázol rajta? fogadd el, vagy ha nem tudod, akkor oldd meg, hogy kimész.
2012. okt. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A legtöbb temetőben van egy közös emlékhely, pont ilyen célból.
2012. okt. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én megértelek. Egyszer én sem tudtam hazamenni halottak napjára, mikor még egyetemista voltam. Volt még pár iskolatársam ugyanígy, és azt csináltuk, hogy elmentünk a helyi temetőbe, és minden olyan sírra tettünk egy olcsó kis teamécsest vagy egy szál virágot, amelynél láthatólag senki sem járt. Még a régi katonasírokra is. Ettől nagyon is jó érzésünk lett, már amennyire halottak napján jó érzése lehet az embernek.

Próbáld ki ezt esetleg, ha nem is minden sírra, de tegyél egy-kettőre valamit, állj meg egy percre valahol, valakinél, akinél már senki sem jár... közben megemlékezhetsz nagyapádról is.

Amúgy meg a legtöbb temetőben van egyfajta központi emlékezőhely, ahol olyanok állnak meg, és gyújtanak gyertyát vagy tesznek le virágot, akiknek távol nyugszanak a szeretteik.


A bunkókkal meg ne törődj, sokan járnak ide azért, mert unatkoznak. :)

2012. okt. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
hát figyelj...anyák napja,nők napja,halottak napja,karácsony....1évben csak 1* ezen a napon gondolsz szeretteidre?gyújts otthon 1 gyertyát és menj ki mikor időd van
2012. okt. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én például soha nem megyek hallottak napján temetőbe, a francnak se hiányzik az a nagy tömeg.
2012. okt. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!