Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik egy eljegyzési...

Hogyan zajlik egy eljegyzési vacsora? Mik a szabályok, mit illik felvenni? (többi lent)

Figyelt kérdés

nővéremnek lesz egy hónap múlva az eljegyzése, de ő nem tud semmiről, hanem a barátja szervezett meg mindent, egy étteremben leszünk. Mit illik felvenni nekem és anyukámnak? Vinni kell valami ajándékot? Kell mondani pohárköszöntőt, és ha igen, akkor azt kinek illik mondani, és mit mondjon?

köszönöm szépen előre is a válaszokat! :)


2013. márc. 21. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem erre nincsenek szabályok, ez egy családi alkalom, te tudod, hogy milyenek a családi körülményeitek. De az biztos, hogy öltözzetek elegánsabban például egy szép blúz vagy ing, szoknyával, vagy fekete nadrággal (de nem farmer), magassarkúval. Attól függ, hogy te hány éves vagy. A lényeg, hogy ne legyen egyszerű, hétköznapi ruha, de nem is kell túlzásokba esni.

Mivel étterembe mentek ezért nem vihettek például bort, de esetleg virágot vihettek a vőlegény anyukájának. Szerintem a legillőbb ebben a helyzetben az lenne, ha a vőlegényjelölt adna virágot édesanyádnak és nővérednek is esetleg, de ilyen lehet nem fog történni, csak mondom. :D

Pohárköszöntő: ha a vőlegényjelölt tart egy pár szavat beszédet, illedelmesen megkéri nővéred kezét (elvileg ugye az apától kell megkérni a kezet), akkor apukádnak kellene, de anyukád is lehet, akkor erre válaszol pár szóban. Ez szerintem amolyan pohárköszöntőnek beillik.


Hidd el, hogy nincsenek kötött szabályok, a lényeg, hogy érezzétek magatokat jól és örüljetek az eseménynek :)

2013. márc. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :) én 17 éves vagyok. És a mi apukánk és tesóm barátjának az anyukája nem lesz ott.. :/
2013. márc. 22. 06:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Sosem voltam még eljegyzésen, ezért arról nem tudok írni, hogy hogyan zajlik egy ilyen. :) Viszont ruhaügyben talán tudok segíteni.


Egy eljegyzés ünnepélyes alkalom, ezért mindenképpen azt javaslom, hogy elegánsan, de visszafogottan jelenj meg. Egy elegáns, fiatalos ruha egy szép magassarkúval (ha tudod viselni és tudsz benne szépen járni), szolid kiegészítővel tökéletes választás. Vagy egy egyszerű szoknya egy szép blúzzal és blézerrel. Ha nem vagy szoknyás típus, akkor pedig egy szép, fekete alkalmi nadrágot javaslok. A lényeg, hogy összességében elegáns, csinos, ugyanakkor visszafogott legyél.

Nem kell extravagáns haj, sok smink, sőt! Egy leheletnyi smink, épp csak ami kiemeli a szépségedet, valami egyszerű frizura, ami jól áll és tökéletes lesz.


Ha pedig apukád nem lesz jelen, akkor anyukád mondhat pár szót, miután a vőlegényjelölt megkéri nővéred kezét!

2013. ápr. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen! A nővérem barátja azt mondta, hogy nem kell nagyon kiöltözni, pedig egy szép ruhát szerettem volna felvenni. Így úgy tervezem, hogy nadrágot veszek fel ( de nem farmert) egy szép elegáns inggel és egy blézerrel, és magassarkú cipővel :)
2013. ápr. 3. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!