Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Május 1-je (majális) más...

Szathmary Lilla kérdése:

Május 1-je (majális) más országokban is ugyanolyan ünnep mint Magyarországon?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 30. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

[link]


Ez nemzetközi ünnep: a munka ünnepe.

Nem kizárólag magyar, nem kizárólag szoci vagy kommunista ünnep, ráadásul nem is európai, hanem amcsi földön harcolták ki a munkások.


Persze, hogy melyik országban, melyik földrészen ma hogyan ünneplik, abban biztosan vannak eltérések.

2013. ápr. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Igen,én Romániában élek és itt is pontosan olyan ünnep Május 1-je mit Magyarországon,persze mindenki úgy ünnepeli ahogy akarja.
2013. ápr. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
67%
Igen, majus 1 hivatalos szabadnap volt mindig es most is, en Erdelyben elek. Hagyomanykent ilyenkor az emberek kimennek a szabadba es sutogetnek, nalunk nagyon kedvelt a miccsnek nevezett, de Magyarorszagon ha jol tudom csevapcsicsakent ismert huskeverekes kombinacio grillen.
2013. ápr. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
0%
Te hányas vagy történelemből? Gondolom megbuktál párszor, ha ezt a kérdést képes voltál feltenni......
2013. ápr. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
68%
Előttem (be)szólónak küldeném, hogy te meg gondolom egyes voltál nyelvtanból, ha azt a mondatot úgy le merted írni.
2013. ápr. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
most miért baj hogy megkérdeztem?Komolyan mondom hogy az embereknek már mindenbe muszály belekötnie..A többieknek köszönöm az értelmes válaszokat:)
2013. ápr. 30. 22:50
 7/10 anonim válasza:
0%
18:07-es: áruld már el, mi a gond a mondattal nyelvtanilag?
2013. ápr. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
0%
Azért baj, mert ez történelem alap, általános iskolai anyag :)
2013. ápr. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link] mit ünnepelünk holnap?


Persze egyáltalán nem biztos, hogy kizárólag a munkásosztály által kivívott jogokat ünnepeljük ezen a napon.

Ha a linkben feltett kérdésre adott válaszokat nézed, azok szerint van-volt valamikor ennek a napnap vallási eredetű jelentősége is!

Abban az esetben pedig nem sok köze van a történelemhez, inkább kapcsolható a keresztény hithez, valláshoz!


Tehát mindenki ünnepeljen amit akar!

A lényeg, hogy süssön a nap, legyen elég sült kolbász + sör, és örüljünk egymásnak!

2013. máj. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A dicső kommunista elvtársakra emlékezünk!
2020. máj. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!