Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Szalagavatóra szoktak ajándéko...

Szalagavatóra szoktak ajándékot, virágot vinni?

Figyelt kérdés
Jövōhéten lesz a barátom szalagavatója, májusban ballag... Gondoltam, hogy a ballagására kap egy csokor virágot, mellé jelképesebb ajándékot. Viszont beszélgettem barátnömmel (öt is meghívta) és kérdezte, hogy mit veszek ajándékba, meg közölte, hogy ö már megrendelte a virágot, egy szál gerbera díszítèssel... nagyon meglepett, tényleg szokás szalagavatóra is vinni? Másik barátnöm meg azt mondta, hogy gerberát illik vinni, egy szálat...
2014. febr. 16. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Én az apukámtól kaptam virágot csak, de otthon adta oda. Ő amúgy mindig hoz, szóval nem feltétlenül azért, mert szokás lenne.

Szerintem szalagavatóra annyira nem kell ajándékozni, hiszen úgyis ballagásra visz az ember egy csomó virágot.

2014. febr. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt szokás szalagavatóra sem virág, sem ajándék. Bár ez már jó pár éve volt. Lehet, hogy azóta ez megváltozott.
2014. febr. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én is csak itthon kaptam keresztszüleimtől, bár nem vártam, hiszen nálunk sem szokás. És nem igen kapott senki sem. Bár bnőmék vettek egymásnak a barátjával ajándékot, de én nem láttam értelmét.
2014. febr. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igazából én még sosem voltam szalagavatón, ballagáson is csak tesómén, unokatesómén, és akkor a család együtt adta a virágot + pénzt.

Azért lepődtem meg annyira, hogy kérdezte barátnőm is, hogy mi lesz az ajándék meg, hogy megrendeltem-e a virágot.... Itthon anyáék is azt mondták, hogy szalagavatóra ez nem szokás...

Nem baj, viszek virágot, ezen ne múljon, úgy is megérdemli :)) Ajándék meg majd ballagásra.

2014. febr. 17. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!