Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Utâlom az összes ünnepet!...

!!!!//// kérdése:

Utâlom az összes ünnepet! Talán velem van a baj?

Figyelt kérdés
2014. márc. 18. 06:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
42%
sajnos igen
2014. márc. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
34%
igen :)
2014. márc. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

A családod vagy soha nem készült egy ünnepre sem igazán, ezért fogalmad sincs, milyen jó érzés másoknak örömet okozni a meglepetésekkel, finomságokkal, vagy annyira túlzásba vitték és kötelezővé tették, hogy azért utálod annyira.

Jó esetben egy születésnap, névnap, karácsony, házassági évforduló egy örömteli nap, amire a család minden tagja készül és próbál az ünnepelteknek örömet és egy szép napot okozni.

2014. márc. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Igen.
2014. márc. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%
én leszarom mivel az is olyan nap mint a többi
2014. márc. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
pl melyik ünenepre gondolsz ?
2014. márc. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nincs veled semmi baj. Persze attól függ hogy miért utálod. Én is utálom őket. A legtöbbjüket értelmetlennek látom, és aminek volt valaha is értelme, már az is kifordult önmagából. Szerintem nem akkor kell ünnepelni amikor megmondják, hanem akkor amikor te úgy érzed. Pl. ha letettél valamit az asztalra, megnyertél egy versenyt, sikerült kilépned egy rossz kapcsolatból, meggyógyultál egy betegségből stb. Egy szülinapról nem te tehetsz, a névnapról még annyira sem. Sok kultúrában nem is ünneplik ezeket. A karácsony rég nem a szeretetről szól, és a húsvét is csak arról hogy a fiúk jól bepiáljanak és ezért pénz is kapjanak. Tök gáz az egész. Utáld csak nyugodtan. Én ilyenkor elvonatkoztatok az ünneptől és örülök hogy együtt van a család. Beszélgetünk, játszunk, és ez így jó. Nálunk a nagy ajándékvásárlás már egyébként évek óta nem szokás, csak akkor kap valaki valamit ha valami állatijó dolgot találtunk ki neki. Kivétel a kisgyerekek, de ők sem fulladnak bele a sok plüssállatba meg fölösleges kacatokba.
2014. márc. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
Utolsóval teljesen egyetértek! Ugyanígy érzem én is. Mára az ünnepek sajnos a kötelező vásárlásról, ki mit vesz kinek mennyiért-ről szólnak, többnyire a kereskedők ünnepelnek a forgalom miatt. Gyerekkoromban sem szerettem, mert soha nem voltunk gazdagok, tulajdonképpen nem ajándékot kaptunk, hanem amire szükség volt. A legálszentebb ünnepnek a karácsonyt tartom, bármilyen vallási ünnep is legyen. Nem csak az év két napján kell szeretni egymást szerintem. Előtte-utána meg ugyanúgy le van sz..va a család. Akkor hogy van ez? Természetesen, most már, hogy van gyerkőc, neki kell a fa, amit a Jézuska hoz (míg nem volt gyerek, mi nem is állítottunk fát), kap ajándékot, leginkább olyat, amit sokat emleget, és szeretné. Nálunk a család az mi vagyunk csak, tesómmal, anyámmal nem jövünk össze, úgyhogy ilyen szempontból nem családi ünnep. Mikor még fősuliba jártam, volt olyan, hogy a koliban laktam szó szerint, és karácsonykor is ott voltam. A húsvétot előttem leírták. Gyereknek falun utáltam, hogy előtte egy hétig takarítani kellett, sütni-főzni, aztán jöttek az idióták, jól berúgtak, és azt kellett nézni. Á, szerintem is akkor ünnepeljen mindenki, mikor oka van rá.
2014. márc. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%
Telyesen eggyetértek az elottem szolokkal,számomra is akkor van unnep ha van egy szép napom és boldog vagyok.Hiába van a naptárban "unnep" ha számomra nem hoz semmit.Már sok évtizedet ugymond "végigunnepeltem"de legtôbbszôr csak a munkával és a stresszel maradtam.Sajnos az unnepek ma csak a bizniszrôl és a manipuláciorol szollnak nagyrészt...!
2014. márc. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 dsass válasza:
Szerintem nincs itt baj... Ünnepeljük meg:)
2014. márc. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!