Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mi az hogy a hosszú hétvégét...

Mi az hogy a hosszú hétvégét be kell pótolni szombaton?

Figyelt kérdés
18-án munkanap lesz, mert 23-a csütörtök és ezért péntek is szünet. De azok a barmok a parlamentben nem vették észre hogy nov. 1 meg hétvégére esik? 24-én nyerünk egy napot de november 1-én el is veszítjük mivel szünet lenne de hétvégén van. Vagyis nem kéne bepótolni semmit. Érdekes módon ha hétvégén van ünnep azt sosem pótoljuk, de ha bármilyen, naptárban nem piros nap szünet, akkor azért már 1 szombat munkanap lesz. Van még olyan hülye ország ahol így csinálják? Mert nem hinném.

2014. okt. 8. 19:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%

Ez nem így megy. November 1-e idén szombatra esik, kapaszkodj meg, 2015-ben meg vasárnapra fog esni, de 2016-ban hétfőre..Azt, hogy hétvégére esik még ünnep marad. Azért mert 6-7 évente hétvégére esik egy ünnep nem fogják mindig módosítani a törvényeket.

A pénteki napot, meg otthon töltheted, de le kell dolgoznod. Vagy szerinted jobb lenne ha csütörtök otthona vagy mert ünnep, pénteken dolgozol, majd jön 2 napos hétvége??

2014. okt. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Ne nyafogj! Angliában sokkal kevesebb fizetett ünnep van mint otthon.
2014. okt. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a kéredző diák ahol nem fizetnek egy huncut kanyit se, csak többet kell járni

amúgy megértem, az oktatás még mindig egy szar a mostani 9.eseknek pedig 8 órájuk is van

2014. okt. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

igen diák vagyok és elég gáz hogy 2 pénteket megtartanak egymás után

különben sincs értelme a szombati munkanapnak mert aki teheti ellógja, sok munkahelyen kiadják szabadnapnak

2014. okt. 8. 20:24
 5/17 A kérdező kommentje:
egyébként én pont az ellenkezőjét hallottam, hogy M.o.-n az egyik legtöbb az évi munkaórák száma az EU-ban
2014. okt. 8. 20:33
 6/17 anonim ***** válasza:
37%
Azért kell bepótolni 18-án, mert 24-én elvileg dolgoznod kéne, de gyakorlatilag nem kell bemenned.
2014. okt. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
37%
Tévedésben vagy ha azt hiszed, hogy ellóghatják a munkaidőt, és kiveszik a szabit. Nagyon kevesen élnek ilyenkor a szabadság kivételével..Lógni meg nem lehet, mert ha nem mész dolgozni akkor fizetetlen vagy sok helyen simán kirúgnak (volt rá példa) Nem tudom miért kell ezért hisztizni, hiszen előző héten vagy a következő héten 4 napig otthon vagy.
2014. okt. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%
mondják amúgy hogy a félévi 3 nap szülői az nem lesz a munkahelyen... ja mert havi 2 lesz és egyébként is lehet csúsztatni
2014. okt. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

#7 iskoláról van szó (általában a csoport 50%< része hiányzik ilyenkor)

#6 ezt én is tudom de mi a ***nak? Bírják már ki hogy 1 nappal több a szabadság ne akarjanak már minden kis +szünetért egy 1 napos hétvégét cserébe, nem dől össze a világ ha mindenki néhány nappal kevesebbet dolgozik egy évben

Ti ennyire jó dolognak tartjátok ezt?

2014. okt. 8. 21:10
 10/17 anonim ***** válasza:
61%

Ha úgyis ellógod, akkor nem tökmindegy neked?

Nekem személy szerint tökmindegy, mert amúgyis dolgozok 18-án, meg 4-én is! De nem is háborgok felette.

2014. okt. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!