Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szombaton a párommal hosszú...

Szombaton a párommal hosszú útra mentünk, 250 km. Ott egy rock koncertet végig hallagattam, az első sorban álltam, és utána éjszaka sátorban aludtunk a párommal. Ártahattam ezzel a babának?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy mint kismama nem vagyok felelőtlen, de most mégis felmerült bennem egy kérdés.

Szombaton a párommal hosszú útra mentünk, 250 km. Ott egy rock koncertet végig hallagattam, az első sorban álltam, és utána éjszaka sátorban aludtunk a párommal.

Nagyon jól éreztem magam.

De azóta kicsit aggaszt a dolog.

Megnyugodhatok????

11 hetes kismama


2008. máj. 14. 09:05
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Most már valószínüleg látnád a véres jeleket ha baj lenne. Biztos minden rendben van. Nyugodj meg, mert azzal tényleg ártasz ha ideges vagy. Azt hiszem a baba ilyenkor még jól el tud bújni, ha valami zavarja, de azért továbbiakban mellőzd az ilyen jellegű hétvégét, legalábbis óvatosan . Nehogy löködjenek, rádfüstölnek stb...A sátrazáshoz pedig neked még hideg van!!!
2008. máj. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem nagyon árthattál vele.

Én 21 hetesen hegyet másztam,mindez januárban volt,amikor le volt fagyva za egész Pilis.Meg sem kottyant nekünk,sőt csak jobban aludtunk.Babának annyira tetszett,hogy aznap tudtam megmutatni az apjának először,hogy mekkorát rúg a picibaba.

A várandósságom alatt többször meglátogattuk a szüleimet,akik 220 km-re laknak tőlünk.Amíg bírod, addig nincs baj.Hidd el szólni fog a szervezeted,hogy mikor elég!

2008. máj. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igazából a rockegyüttes a barátaink. És az énekes közölte a néppel, hogy kismama van köztük, hogy jobban vigyázzanak. Volt még testőröm is:-) Nagyon aranyosak voltak, még a közelemben rá sem gyújtottak, pedig szabadtéri koncert volt.

Megnyugodtam, és semmi jele sincs hogy baj lenne.

2008. máj. 14. 09:45
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hú, szerintem tök jó fej vagy!!! Végre valaki, aki nem parázik feleslegesen, mint a kedves első válaszadó!!! A terhesség nem betegség! Én a 4. babánkat várom, és 28 hetes vagyok. Elmúlt hétvégén a Vácrátóti arborétumban kb. 4 km-t jártam, futottam a csemetéim után, utána hajókáztunk, stb. és állati jó volt. Még mindig bevállalnék egy sátras bulit is, lehet, hogy néhány hét múlva lehetőségem is lesz rá. A Picim pedig nagyon jól érzi magát, majd kicsattan az egészségtől. Szóval, nyugodj meg, és ami csak jólesik, tedd, figyelj a tested jelzéseire, ne láss rémeket!!! Minden rendben lesz!!! Minden jót!!!
2008. máj. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Rengeteg helyre járunk a párommal, van, hogy kocsiban alszunk. :-) Voltunk már hajózni is, ringatott a víz rendesen. Kérdezte is a párom, hogy nem émelygek? Mondtam nem... Semmi bajom.! Ennek rettentően örülök. nem lehet kellemes érzés, ha valaki sokat hány a terhessége alatt. Szerencsés vagyok! A párom is mondta, hogy nagyon jó fej kismama vagyok, mert nem parázok mindenen és bevállalom, ami még jó nekem és a babának is.

Köszi a válaszokat.

2008. máj. 14. 11:33
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia. Egyetértek veled, hogy nem vagy parázós kismama. De azért legközelebb már ne az első sorból vagy legalább is jó távol a hangfalaktól hallgassd a koncertet, mert a túl hangos dübörgő zene méhlepény leválást okozhat. (ezért nem javallott a koncert). A sátorban alvást én személy szerint mellőzném, mert még nyáron 40 fokban is képes vagyok felfázni, de hát nem vagyunk (szerencsére) egyformák.

Boldog babavárást.

31 hetes kismama

2008. máj. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
az első válaszoló vagyok. A parám oka , hogy 2 éve próbálkoztam mire most sikerült. De a kérdezőnek írtam hogy rá van bízva , mert érezni fogja, ha valami nem jó. Jó fejek a barátaid , nekem is van egy haver banda , apárom basszusgitározik, de csak a probákra megyek, messziről ami itt van a házunknál. Szerintem arra figyelj ha bármi rosszat érzel le tudj pihenni, vagy nyugodtan tudj lenni. Egyébként nem hinném hogy baj lenne, csak én jobb szeretem megelőzni.9 hetes
2008. máj. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én csak arra az egyre figyelnék, hogy a magzatvíz felerősíti a hangokat, ami nem biztos, hogy tetszik a babónak. Amúgy tedd, ami jólesik. Én még mindig vállaltam fellépéseket is - énekelek - bár nem túl nagy dolgokat, pedig már 32 hetes vagyok. Szülés előtt 3 héttel kell utóljára színpadra állnom, majd ha minden jól megy, akkor a várható szülési időpont után 2 héttel már újra számítanak rám, igaz, csak egy rövid kis dal erejéig, viszont augusztusban már többórás dolgot is elvállaltam. Azt gondolom, fogom bírni. A picur ott lesz velünk, az apja vigyáz rá addig.

Amúgy nekem is mondtak mindenfélét, hogy milyen felelőtlen vagyok, mert én a 7. hónapig rendszeresen lovagoltam is, bár a versenyzést azóta kihagytam, hogy babát várok. De azért lovaztam. Mondjuk én végig úgy éreztem, hogy a picurom is imádja, ha ilyeneket csinálunk, nem kockáztattam feleslegesen, csak élveztem az életet kismamaként is. Szóval szerintem csak a saját megérzéseidre hallgass! Tudni fogod, mi a jó a babádnak. A hangerőt az elején azért említettem, mert pár hete voltam kénytelen egy rettenetesen félresikerült rockbanda gyakorlását meghallgatni, hát... A babó végig keményen rúgott, próbált menekülni a hang elől. Aint tehettem, le is léptem, nekem is szörnyű volt, hát még neki... Szóval a hangos zenét általában nem szeretik. De majd érzed ezt is. Boldog babavárást!

2008. máj. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát. Nagyon aranyosak vagytok. Én is biztos jobban aggódnék, ha nem sikerült volna hamar a baba. Szerencsésenk érzem magam.

Én is féltem a felfázástól, ezért nagyon sok réteget vittem magam alá.

Boldog babavárást mindenkinek.

2008. máj. 14. 13:35
 10/10 anonim ***** válasza:
Ami neked jól esik az a picinek is.A szervezeted jelez ha valami nem tetszik,csak erre figyelni kell.Én néha figyelmen kívül hagyom(tam),mondván nem kényeskedem,meg bírom csinálni.Aha!Meg ahogy azt Móricka elképzete!Meg bírtam csinálni,csak épp kitágultam tőle.Pedig jelezte a szervezetem,hogy üljek vagy feküdjek le.Azóta jobban hallgatok rá.:)Mi tavaly 4 hetet töltöttünk kocsiban a tengeren.Egyterű kocsiból kivettük a hátsó üléseket,így "kényelmes" volt.Olaszországtól az Albán határig végigjártunk mindent.Nagyon jó volt.Ahol épp ránk esteledett ott aludtunk.Fürdeni meg belopóztunk egy kempingbe,vagy a parti zuhanyzót használtuk.A fényképező akksiját kávézókban töltettük fel,stb..Mindent megoldottunk.Csak az üzemanyagra és a napi dolgokra költöttünk.4 hét mindenestül kettőnknek 250000 Ft volt.Hajókáztunk is meg minden.Most is mennék ha csak 1 hétre is,csak van egy olyan érzésem,hogy elöbb szülök pár héttel a kiírt időpontnál.Nem tudom miért,de viszonylag az elejétől így érzem.A hazajutás viszont problémás lenne,ha kint kezdődnek a fájások.Így maradunk itthon!:(Nem vagy egy túlaggódós szerencsére,így tuti élvezni fogod a terhességet.Csináld ami jól esik szerintem,azzal nem ártasz!Gratula a picihez!:)34 hetes kismami
2008. máj. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!