Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Csak én szeretem ennyire, és...

Csak én szeretem ennyire, és várom a Halottak napját? Más is van rajtam kívül?

Figyelt kérdés
2014. okt. 30. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Biztos nem csak te szereted. Én is várom. Van hangulata, a hideg a tarka falevelek, a mécsesek, a narancssárga, barna, szürke színek, a rokonok összegyűlnek a temetőben, sütőtök, a kocsimat is tavaly október végén vettem, erre is emlékeztet. Kicsit olyan ez, mint a Karácsony.
2014. okt. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Régen nagy örömtüzeket gyújtottak ilyenkor...
2014. okt. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Utálom a halottak napját. Mit kell "ünnepelni"? A szeretteink elvesztése fájdalmas dolog, én nem tudok vigadozni azon, hogy a szülőm, a barátom már nem él. A virágárusok keresnek egy rakás pénzt, előtte persze jól felemelik az árakat, a fekete ruhás özvegyek meg ott játsszák az eszüket a temetőben, a falusi vénasszonyok, hogy ki vette a legnagyobb koszorút az elhunyt sírjára... Képmutató marhaság. Ráadásul több ezer kmt- autóznak, egyik nagybácsi Sátoraljaújhelyen van temetve, a másik Zalában. Száguldanak, hogy egy nap alatt bejárják az országot, hogy mindenkinek jusson virág, erre a nagy rohanásban balesetet szenvednek...
2014. nov. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én is nagyon szeretem és mindig várom. Hiába, hogy nekem már elég kevés rokonom van, az édesapám is meghalt 5 éve. Mégsem egy szomorú ünnepként tekintek a Halottak napjára. Ez egy nagyon szép ünnep, nem kell komoran venni szerintem.

Igaz nagyon sok ember nem úgy látja a halált és valaki elvesztését mint én de tovább kell lépni.

A Halottak napja összehozza a családot, elmegyünk olyan rokonok sírjához, akikhez alapból nem nagyon járunk ki. Viszünk virágot, sok szép mécsest és ezzel feldíszítjük legalább egyszer egy évben az adott illető sírját.

Mellesleg nagyon sok a kreatív ember ilyenkor, nagyon sok eszméletlenül szépen kidíszített sírt látok ilyenkor.

És ilyenkor nem csak az van a fejemben, hogy én örülök, hogy meglátogatjuk a sírokat és viszünk mécseseket, hanem az is, aki meghalt és akinek nem nagyon járnak a sírjához. Ha csak egyszer egy évben is de így tudja, hogy nem felejtették el.

2016. júl. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!